Bizlerden Saklanan Bir gerçek Daha Kolloidal Gümüş Suyu

Bizlerden Saklanan Bir gerçek Daha Kolloidal Gümüş SuyuDerler ki, insanın insandan başka düşmanı yok, bunu ilk duyduğumuzda önce hak veririz sonra derin bir düşünceye dalarız, neden böyle oluyor diye, sonra tüm bu olan bitene anlam veremeyiz ve kendi iç dünyamıza yeniden çekiliriz, oysa bu insanoğlunun yaşamak için vermiş olduğu mücadelenin acı bir sloganıdır ve gerçektende doğrudur. İnsan, daha güçlü olmak ve gücü tek elde toplamak için kendi ırkına ihanet etmekten çekinmiyor. Kendi rahatı ve kendi egosu için tüm insanlığı yok etmekten çekinmeyecek olanda yine insandır.

Yazının tamamını okumak yerine izleyebilirsiniz, iyi seyirler.

Bu gün  sizlere dünyanın en etkili ve en doğal antibiyotiğinden bahsedeceğim, doğada bol miktarda bulunuyor ve 1938 li yıllara kadarda ilaç olarak kullanılıyordu.

Ancak kapitalizmin elinden hiçbir şey kurtulamadığı gibi, bu yöntemde diğerleri gibi unutulmuş ya da unutturulmuş.

Gümüş, dünyanın her yerinde kolayca ulaşılabilen ve doğada bol miktarda bulunan değerli madenlerdendir, bugüne kadar gümüşü, yaygın olarak mücevher sektöründe kullanıldığını görüyorduk, ancak gümüşü daha değerli kılan çok önemli ve hayati özelliklerini duyduğunuzda gümüşe karşı olan ilginiz daha da artacaktır.

Antik çağlardan günümüze ulaşan birçok tedavi yöntemi gibi gümüşte antik bir tedavi yöntemidir, 1938 lere kadar da bir ilaç çeşidi olarak kullanılmaktaydı, ta ki rockefeller’lar tarafından tüm ilaç şirketleri satın alınana kadar.

Gümüşün ilaç sektöründe geniş yer bulamaması yine kapitalist düzenin acımasız doğasındandır.

İlaç şirketleri Rockefellerlar tarafından satın alındıktan sonra, Jude Abraham Felxner yardımı ile amerikadaki tüm tıp fakültelerinde gümüş suyu konusunun işlenmeyeceği ve bu uyarıya uymayanların işine son verilerek lisanslarının iptal edileceği uyarısı da iddialar arasındadır.

Gümüş sağlık açısından neden bu kadar değerli?

Peki koloidal gümüş suyunu bu kadar değerli kılan neydi ki üzeri örtülmeye çalışılmış. İşte tam burada gümüşün sihirli dünyasına bir adım daha atıyoruz.

Bir antibiyotik belki 7 farklı hastalık organizmasını öldürebilir ama gümüş, 650 farklı organizmayı öldürebilir. Antibiyotiğe dirençli gruplar ise gümüşe karşı koyamazlar.

  1. yüzyıla girerken bilim adamlarının araştırmaları sonucu, vücudun en önemli sıvılarının koloid yapıda olduğunu keşfettiler, Koloidler her hangi bir maddenin en küçük biyolojik formudur. Bir başka ifadeyle Bir maddenin başka bir madde içinde asılı kalması ile oluşan heterojen karışımlardır. O kadar küçük bir yapıya sahipler ki, vücutta, kolaylıkla her türlü zarı geçerek sindirim sürecinden atlayıp, absorbe edilirler.

Koloidlere örnek verecek olursak Vücudumuzda bulunan en önemli sıvılardan biri olan,hücrelere besin ve oksijen taşıyan kanımız, kolloidal yapıdadır.

Kolloidal gümüş ise 1920 ve 30 lu yıllarda amerikada birçok enfeksiyon tedavisinde yaygın olarak kullanılan pahalı bir tedavi yöntemiydi, ucuz ve sentetik olarak üretilen penisilinin bulunması ile birlikte gümüş tedavisi rafa kaldırılmış ve sentetik antibiyotikler üretilmeye başlanmıştır.

Elbette o dönemlerde pahalı olan gümüş tedavisine karşı yeni bulunan bu yöntem çok daha ucuz ve kolayca ulaşılabilirdi. Böylece İlaç endüstrisi ticari kaygılar nedeniyle tüm dikkatini sentetik ilaçlar üzerine yoğunlaştırdı. Dolayısıyla bu kadar etkili ve doğal olan kolloidal gümüş unutulmuş oldu.

Birçok medeniyette hatta ülkemizde de ağzında gümüş kaşıkla doğmak diye bir deyim vardır. Eski zamanlarda maddi durumu iyi olan kişiler yeni doğan bebeklerinin ağzına gümüş kaşık koyarlardı, böylece çocuğun hastalıklara karşı dirençli olması sağlanırdı. Bunu bilerek mi yapıyorlardı yoksa zenginliğin bir göstergesi olarak mı kullanılıyordu, ya da tamamen bir tesadüf müydü bilemiyoruz, ancak günümüzde de yeni doğan bebeklerin gözlerine koloidal gümüş suyu damlatıldığını birçok kaynakta görüyoruz.

İngiliz Kraliyet Ailesi dünya genelinde kanlarındaki gümüş nedeniyle mavi kanlılar olarak adlandırılırdı. Bunun sebebi ise Gümüş tabaklardan yerler ve yiyecekleri gümüş kaplarda saklarlardı. Bu yüzden Doktora pek ihtiyaç duymuyorlardı.

Romalılar ise gümüşün bu özelliklerini bildikleri için gümüş ile yanık gibi ağır yaraları, kesikleri ve ve diğer yara türlerini tedavi ederlerdi; yunanlılar ise su ve şarap kaplarını bakterilerden temizlemek için kullanırlardı. Ayrıca Roma döneminde sadece gümüş kaplarda su taşıyan askerlerin savaşa gitmesine izin verilirdi çünkü Romalılar gümüş kapların suyu temiz ve saf tuttuğunu bir şekilde öğrenmişlerdi.

Bunun yanında Hristiyanlık inancının roma kültüründe kutsal su olarak bilinen ve Hristiyanların vaftiz yaparken kullandıkları suda, saf gümüş iyonları içeren sudur. Bu suyun hastalıklardan koruduğuna ve bereket getirdiğine inanılır.

Eski zamanlarda çok sık bir şekilde kullanılan gümüş, anti bakteriyel özelliği nedeniyle yeniden gündeme geldi Gümüş ipliğinden üretilen tekstil ürünleri bütün dünyada hızla yayılmaya başladı.

Gümüş aynı zamanda yüzde 95’den daha fazla oranda kızılötesi yansıtırlığa sahip olduğundan. Gümüşle temas eden radyoaktif enerjinin yüzde 95’i kaynağa geri dönecektir. Yani gümüş radyasyona karşı da etkilidir. Cep telefonları ve baz istasyonlarının yaydığı manyetik dalgalardan korunmak için gümüş giysiler tercih edilirken, gelecekte evlerimizde kullandığımız perdelerimizin gümüş ipliğinden üretilmesi olası bir durumdur.

Gümüş hayvanlarda ve tarımda da etkilidir, insanlar ve hayvanlarda zararlı olan zirai ilaçlar elbette bitkiler içinde zararlı bu nedenle koloidal gümüş suyu zirai alanda da kullanılabilir, böylece yediklerimiz sayesinde zarar değil fayda görmüş oluruz.

Gümüşü bunların yanında her türlü bakteri oluşabilecek alanlarda dezenfektan olarak ta kullanabilirsiniz.

Peki Gümüş mikropları nasıl Öldürüyor?

Gümüş iyonları, insan vücudundaki hücre membranı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemekte ve zarar vermemektedir. Dolaylı olarak, nano gümüşün insan sağlığına, hayvanlara, bitkilere, diğer bir deyişle çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir.

İşlev esnasında, nano gümüş herhangi bir şekilde kimyasal reaksiyona girmediği için, şekli bozulmamakta ve işlevindeki süreklilik devam etmekte, bu nedenle sisteme sürekli gümüş ilavesi gerekmemektedir.

Canlı bir hücreden daha küçük olan nano gümüş ile temas eden, bakteri, virüs veya mantar hücrelerinin metabolizması bozulmakta ve elektrolit dengesi yok olmakta ve enzimleri etkisiz hale gelerek ölmekte, vücuttan bağışıklık sistemi vasıtasıyla da atılmaktadır.

Nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan, patojenlerin herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirme imkanları bulunmamaktadır. Hiçbir mikro organizmanın nano gümüş karşısında, 6 dakikadan fazla canlı kalamadığı tespit edilmiştir.

Vücuda giren nano gümüşün, 24 saat içerisinde doğal yollarla dışarı atıldığı tıp literatüründe geçmektedir. Faydalı enzimleri de öldüren kimyasal antibiyotiklerin aksine, kolloidal gümüş insan vücudundaki faydalı enzimlere zarar vermeden sadece tek hücreli mikro organizmaların enzimlerini yok eder.

1970’li yıllarda, Syracuse Tıp Fakültesinden Dr. Robert O. Becker, koloidal gümüş üzerinde yoğun çalışmalar yapmaya başladı. Araştırmaları sonucunda, gümüşün yalnızca bakterileri öldürmekle kalmadığını, bilinen tüm antibiyotiklere dirençli bakterilerde öldürüyordu, Daha ilginç olan ise bilinen antibiyotikler zaman içerisinde antibiyotiğe karşı bağışıklık geliştiriyorlardı, ancak patojenler gümüşe karşı direnç gösteremiyor ve bağışıklık geliştiremiyorlardı.

Doktor beckerin gümüşün iyileştirici özellikleri üzerine birçok çalışması bulunmaktadır, The Body Electric kitabında, yaptığı deneylerde, gümüşün insan hücresine zarar vermeden, çeşitli bakteriler üzerinde işe yaradığı sonucuna ulaşmıştır, ayrıca gümüşün hastalığa neden olan patojenleri öldürmekle kalmayıp daha fazlasını yaptığı kanaatine varmıştır. Ayrıca yanık hastalarında ve yaşlılarda yaralı dokuların hızlı bir şekilde iyileştiğini, zararlı ve antibiyotiğe dirençli patojenleri öldürdüğünü ve kanserli hücrelerin ise normal hücrelere dönüştüğünü keşfetti.

Doktor beckerin patentini aldığı gümüş iyonlar içeren bandaj ile doku iyileşmesini hızlandırdığı ve %100 başarı sağladığı kanıtlanmıştır

ScienceDigest bilim dergisinde mart 1978 sayısında dikkat çeken önemli bir makale bulunuyor.

Gümüş, En Güçlü Mikrop Savaşçımız” Bir antibiyotik olarak, kolloidal gümüş, 650’den fazla hastalığa neden olan organizmaları öldürür ve dirençli patojenler gelişemez. Gümüş, sahip olduğumuz en iyi mikrop avcısıdır ve kesinlikle toksik değildir! Doktorlar, dahili olarak alınan gümüşün kolera, sıtma, diyabet ve ciddi yanıklara karşı işe yaradığını bildiriyorlar.

37 ülkede gümüş teknolojisini izleyen Silver Institute’un yönetici direktörü Richard Davies şunları söylüyor: 4 yıl içinde gümüşün sağlık alanında kullanılabilecek 87 önemli faydasını keşfettik, diyor

Makale,biyokimyacı ve gümüş araştırmalarında öncülük yapan Dr.Harry Margraf’ın,”gümüş sahip olduğumuz en kuvvetli mikrop öldürücü” sözüyle bitiyor.

Amerikan Besin ve İlaç İdaresi (FDA) kolloidal gümüşü 1938 öncesi bir ilaç olarak tanımlamaktadır.

13/9/1991 tarihinde FDA tarafından yazılan bir raporda kolloidal gümüş ürünlerinin 1938 den önce sunulduğu şekilde ve önerildiği hastalıklar için kullanılabileceği söyleniyor.

Birçok yerde gümüşün sağlığa hiçbir faydasının olmadığı ve fda tarafından da onaylanmış bilimsel bir kanıtın olmadığı anlatılır.

Ancak bu konuya da şöyle açıklık getirmek istiyorum, 2 tane çubuk şeklinde saf gümüş ile yaklaşık 100 litre koloidal gümüş suyu elde ediliyor, bu 100 litre antibiyotik demektir, dünya genelinde antibiyotik ilaçların Pazar payını düşündüğümüzde korkunç bir para kaynağı anlamına gelmektedir. Eğer herkes evinde kolay bir şekilde doğal antibiyotik üretseydi sizce sentetik olarak üretilen ve olağanüstü miktarlarda para kazanılan ilaç sektörü ne hale gelirdi yorumu sizlere bırakıyorum.

Gümüş suyunun hazırlanışı:

Gümüş suyu hazırlamak için %99.99 saflıkta gümüş olması gerekiyor, ayrıca kullanılacak olan suyunda saf olması gerekiyor, bu malezemeler hazırlandıktan sonra 2 adet saf gümüş çubuğunu saf su içerisinde bir adaptör sayesinde elektrolize ederek gümüş iyonlarının açığa çıkması sağlanıyor, gümüş suyunun hazırlanması da başlı başına bir video konusu olduğu için bu konuda çok sayıda video ve makale mevcut kısa bir araştırma sonunda kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Gümüşün uygun koşullarda hazırlanması ve doğru kullanılması durumunda hiçbir yan etkisinin olmadığı kanıtlanmıştır, ancak bilinçsiz üretim ve önerilen miktarlar dışında kullanılması, her ilaçta olduğu gibi yan etkiye neden olmaktadır, gümüş iyonlarının yan etkisi ise Arjiri denilen cildin maviye dönmesi durumudur ve tedavisi oldukça zordur. Bu nedenle kolloidal gümüş konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanmayan ve kaynağına güvenmediğiniz yerlerden bu ürünü almanızı önermiyorum.

Ayrıca gümüşün yüzlerce faydasına rağmen, uzman hekimlere danışılmadan kullanılmamalıdır, çünkü vücudunuz gümüşe karşı alerji gösterebilir, ya da zaten var olan hastalığınız üzerinde olumsuz etkisi olabilir, bu nedenle bir uzmandan yardım almadan kullanılmamalıdır.

Gümüş hakkında yapılan azımsanmayacak kadar çok sayıda araştırma ve kanıtlanmış vaka örnekleri var, ancak bu araştırmalar bu videoda anlatılamayacak kadar uzun ve çok sayıda, bu nedenle açıklama kısmında bulacağınız kaynaklardan, gümüş hakkında birçok bilgi elde edebilirsiniz, ileri araştırma kısmını sizlere bırakıyorum.

Bu bilgilerin daha fazla kişiye ulaşması için lütfen videoyu paylaşmayı, beğenmeyi unutmayın, yorum yaparak bana destek olabilirsiniz.

Araştıran merak eden ve sorgulayan insanların çoğalması dileğiyle bir sonraki videoda görüşmek üzere hoş çakalın.

 

Nano gümüş hakkında 74 sayfalık pdf: http://acikerisim.selcuk.edu.tr:8080/xmlui/bitstream/handle/123456789/1238/335313.pdf?sequence=1

Kolloidal gümüş suyu nedir?

https://hthayat.haberturk.com/saglik/haber/1055469-kolloidal-gumus-suyu-nedir

Bizden saklanan gerçeklerden yalnızca biri: Gümüş hakkında bilmediklerimiz

https://gaiadergi.com/bizden-saklanan-gerceklerden-yalnizca-biri-gumus-hakkinda-bilmediklerimiz/

Colloidal Silver – Super Antibiotic Rediscovery?

http://all-natural.com/natural-remedies/silver-1/

Gümüş Suyu Tedavi

https://gumussuyutedavi.blogspot.com/2017/08/koloidal-gumus-nasl-calsr.html

Dr. Robert O. Becker, MD Silver Ions & Electromedicine

http://www.silvermedicine.org/robertobecker.html

http://testimonials.silvermedicine.org/

Dr Robert O. BECKER Silver Ionotophoresis

https://pulsar.li/downloads/WebsitezuBeckersForschungzukolloidalemSilber.pdf

https://thesilveredge.com/becker/

Regeneration Protocol of Dr. Robert O. Becker, M.D.

http://vinyasi.info/media/regeneration/

https://www.facebook.com/Dr.Robert.O.Becker.MD/

http://colloidalsilversecrets.blogspot.com/2010/10/2-famous-colloidal-silver-pioneers-dr.html

 

Robert O. Becker MD: Research Bibliography

Robert O. Becker MD: Research Bibliography

Colloidal Silver – Extended Information

https://www.regenerativenutrition.com/content.asp?id=563

 

KOLLOİDAL GÜMÜŞ SUYUNUN ANTİBAKTERİYEL OLARAK ISLAK MENDİLLERDE KULLANILMASI

http://dergipark.gov.tr/download/article-file/386335

 

Kanıtlanmış 8 Kolloidal Gümüş Suyu Faydası, Kullanımı ve Yan Etkileri

http://www.arti392.com/saglik/kanitlanmis-8-kolloidal-gumus-suyu-faydasi-kullanimi-ve-yan-h16128.html

 

BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR/AKADEMİK YAYINLAR

http://gumussuyumucizesi.com/bilimsel-arastirmalar

 

Kolloidal Gümüş Suyu Bakterileri Nasıl Öldürür?

http://gumussuyumucizesi.com/post/kolloidal-gumus-suyu-bakterileri-nasil-oldurur/21

Gümüş hakkında detaylı bilgiler

https://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search2/r?dbs+hsdb:@term+@rn+7440-22-4

Araştırmalar

http://kolloidalgumussuyu.gen.tr/arastirmalar/

Kolloidal Gümüş Üzerinde Ne Kadar Araştırma Yapıldı?

http://www.gumuslusu.com/icerik/kolloidal-gumus-uzerinde-ne-kadar-arastirma-yapildi.html

Kolloidal Gümüş vs FDA Ban Gücü

https://vibacbuster.com/power-of-colloidal-silver-vs-fda-ban/

Robert O. Becker

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_O._Becker#cite_note-11

Iontopheretic system for stimulation of tissue healing and regenerationhttps://patents.google.com/patent/US5814094A/en

Kolloidal gümüş-ev yapımı sağlık

http://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=18332

Kolloidal Gümüş Suyu Bakterileri Nasıl Öldürür?

http://gumussuyumucizesi.com/post/kolloidal-gumus-suyu-bakterileri-nasil-oldurur/21

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.