İlluminati’nin Doğuşu ve İlluminati gerçekleri

Her yerde gördüğümüz gizemli üçgen sembolü bu örgütün simgesi olarak bilinir, peki illuminati nasıl doğmuştur ve bu örgüt hakkındaki gerçekler nelerdir. Gizli bir örgüt olan İlluminati adeta dünyanın kontrol merkezidir. Çünkü İlluminati birçok yönetici yetiştirmektedir ve bu yöneticiler doğrudan veya dolaylı olarak örgüte hizmette bulunmaktadır.

İlluminati nedir?

Sözlük anlamı olarak “Aydınlanmış Olanlar” manasına gelen İlluminati ilk olarak 1 Mayıs 1776 yılında kurulmuştur. Örgütün kuruculuğunu Hukuk Profesörü Adam Weishaupt ve Baron Wen Knigge yapmıştır. Bu topluluğun kurulma amacı adının da üstünde olduğu gibi aydınlanmış olanları bir arada toplamak ve dogmatik din düşüncelerinden arınarak pozitif bilimi geliştirmektir.

Örgüt tam anlamıyla gizli çalışmaktaydı ve örgütün üyelerinin adı dahi gizli tutularak, üyelerin asıl adları kesinlikle kullanılmamaktaydı. Yazışmalarda ve konuşmalarda üyelerin takma isimleri kullanılmaktaydı. Mesela örgütün kurucusu Adam Weishaupt takma isim olarak Spartacus kod adını kullanmaktaydı.

İlluminati ilk kurulduğunda örgütün yalnızca 12 üyesi varmış. Ancak zamanla İlluminati 80 üyeye ulaşmıştır. Ancak 1776 yılında kurulan İlluminati çok geçmeden 1874 yılında siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklı bir örgüt haline gelmişti. 19. Yüzyılda ünlü filozof Hegel da topluluğa katılmıştır. Hegel’in örgüte katılmasıyla birlikte örgüt yeniden canlanmıştır.

İlluminati dinsel dogmatik düşüncelerden arınmış bir topluluktu. İtalya’da ise dinin çok fazla egemen olması ve İtalya halkının bilhassa Katolik Kilisesinin din dogmaları altında adeta ezilmesinden dolayı İlluminati 19. Yüzyılda İtalya’ya açılmıştır. İtalya’da Katolik kilisesiyle adeta savaş veren İlluminati’nin amacı bilimin gerçekleriyle din dogmalarını manipüle etmekti.

İlluminati günümüzde de çok fazla faaliyet halinde olan bir örgüttür. Hatta birçok dünya liderinin İlluminati’ye hizmet ettiği düşünülmektedir. İlluminati ile ilgili alınan gayrimeşru bilgilere göre illuminati’nin 10 adet yöneticisi ve 300 taban kadrosu bulunmaktaydı. Alt tabaka olarak adlandırılan taban kadrosunda sanatçı, futbolcu, siyasetçi ve daha birçok alanda başarılı kişiler yer almaktaydı. Bu kişiler İlluminati’ye hizmet etmeye devam etmekteydi.

İlluminati topluluğu her yıl bir kere toplanmaktadır. Topluluk hedefi olarak “yeni dünya” ve “ tek din” amacını gütmüştür.

İlluminati Amacına Nasıl Ulaşmayı Planlıyor?

İlluminati oldukça güçlü bir örgüt. Çalışan taban kadrosu sayesinde dünyanın gidişatına, siyasi çıkar ve ilişkilerine, ekonomik krizlere hatta terör yanlısı hareketleri sağlamaktadırlar. Bu yaptıklarıyla ise dünya gidişatının yönünü çizmiş oluyorlar. İlluminati “kaostan beslenen bir düzen” kurmuştur. Örgütün hedefi ise “ tek devlet” “tek din” dir.

İlluminati örgütü yuvarlak masa konseyleriyle planlarını yapıyorlardı. Dünyadaki çeşitli ülkelere ülke liderleri yerleştiriyorlar ve bu liderlerle dünyanın yönetimini ellerinde tutuyorlardı.

İlluminati’nin dünya ülkeleri üzerinde en ciddi etkileri 1. Dünya Savaşı’nda görülmüştür. Savaşın çıkmasından, Osmanlı Devleti’nin yıkılmasına kadar planlı hareket eden İlluminati dünyayı karıştırarak bir düzensizlik elde etmek istiyordu. Elde ettikleri düzensizlik ve kaostan ise yeni dünya, tek devlet oluşturacaklardı.

İlluminati maddi anlamda da çok güçlü bir devlettir. İlluminati’nin 10 büyük liderinin serveti, 102 bağımsız devletin milli gelirinden çok daha fazladır. İlluminati’nın son hedefinin ise Dünya enerji kaynaklarını ele geçirmek olduğu bilinmektedir. Bu amaçta hedef ülkeler; ABD, Rusya, Çin, İran ve Türkiye’dir.

En yaygın görüş ise dünya gücü Amerika üzerindedir. Amerika’nın 100 yılı aşkın süredir İlluminati kontrolünde olduğu düşünülmektedir.

David Rockefeller dünyanın en büyük bankalarının en büyük hissedarıydı. Ayrıca dünya petrol pazarının da önemli bir hissedarıdır. David Rockefeller’in şirketlerinin elde ettiği ciro dünyadaki pek çok devletin milli gelirinden çok daha fazladır. 91 yaşında olan David Rockefeller’in da illuminati üyesi olduğu düşünülmektedir.

Ayrıca illuminati birçok yayın organını da elinde bulundurmaktadır. İlluminati yalnızca siyasi yayın değil daha birçok yayın yapmaktadır.

İlluminati ve Bilgisayar Oyunları, Çizgi Filmler, Şarkılar

İlluminati yalnızca açıktan değil birçok gizli ve subliminal mesajda vermektedir. Bu mesajlarını  bilgisayar oyunları, çizgi filmler ve şarkılar aracılığıyla verebilir. Bu nedenle hiç bilmediğimiz bir şekilde illuminati mesajları alabiliriz. Özellikle çocuklar bu anlamda çok ciddi risk altındadır.

Bu örgüt oldukça dikkat çeken bir örgüttür. Günümüzde birçok sanatçı da illuminati örgütünden olduklarıyla ilgili açıklama yapmaktadır. Ancak örgüt ve üyeleri tamamen gizlidir. Örgüt üyelerinin üyeliklerini açıklama gibi bir durumu olmadığından bu tarz açıklama yapanların genel anlamda dikkat çekmek için bu açıklamayı yaptığı düşünülmektedir.

İlluminati Örgütüne Kimler Girebilir?

Eğer ki çok zekiyseniz ya da ünlüyseniz illuminati örgütüne girmeye çabalamadan kendileri örgütün içine sizi almaya çalışacaktır. İlluminati örgütüne ünlülerin alınma yaşı genel olarak 27’dir. 27 yaşlarında ünlülerin örgüt içine alınması amaçlanmaktadır. Amy Winehouse 27 yaşındayken kendini İlluminati örgütünün içine çekmeye çalıştıklarını ancak direnerek, onlardan olmadığını söylemişti. Bu durum ise İlluminati mi öldürdü sorularını akla getirmişti. Kesin olmayan bilgiye göre İlluminati içine almaya çalıştığı ünlüleri içine alamadığında bu konuda başarılı olamadığında bilhassa sırlarını ifşa etmemeleri için bu kişileri öldürmekteydi.

İlluminati ile ilgili başka bir söylenti ise İlluminati’nin henüz ünlü olmamış bir kişiyi belirlediği ve bu kişiyi tespit ederek üzerinde çalıştığıdır. Söylentiye göre İlluminati ünlülerin ünlü olmasında ya da liderlerin liderlik kazanmasında yardımcı olmaktadır. Daha sonrada yükselttiği kişilerden hizmet alarak örgütü güçlendirmektedir. Hatta Tükiye’de illuminati’nin yükselttiği düşünülen ünlülerin başında Acun gelmektedir. Bir muhabirken bir televizyon kanalı olacak kadar ve özellikle birçok televizyon programı oluşturup, bu programlardan çok fazla kazanç elde etmesi Acun’un İlluminati olduğunu düşündürmektedir.

Örügütle ilişkilendirilen isimlerden biri geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden david rockefeller hakkında hazırlanmış şu videoyu da izlemenizi öneririm.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.