İntikam Konulu Filmler: İzledikçe Sizi Şaşırtacak 28 İntikam filmi

Sıradan insanların sıra dışı intikam hikayeleri, izledikçe sizi de çok şaşırtacak, hem kaliteli, hem de İMDb puanı yüksek intikam konulu filmleri listeledik keyifle izlemeniz dileğiyle..

Hayattan beklentilerini ve sevdiklerini kaybeden sıradan insanların intikam öyküleri. Baktığınızda oldukça sıradan bir birey gibi görünen insanların, yaşadıkları olaylar sonrasında nasıl canavara dönüştüklerini, başkalarından intikam alırlarken kendi mezarlarını da kazdıklarını gösteren filmleri sıralamaya çalıştık. Hayatlarındaki tek amaçları adaleti sağlamak olan bu kişilerin yaşattığı gerilimi ve dramları izleyeceğiniz intikam filmlerini sizler için derledik. Sıralama, IMDb puanlarına göre yapılmıştır. İşte, şok edici 28 intikam filmi;

1- I Spit on Your Grave / Mezarına Tüküreceğim – IMDb: 6,3 ( 2010 )

Roman yazarı genç bir kadın olan Jennifer Hills, romanı için inzivaya çekilip yerleştiği küçük evde yalnız başına yaşaması, çevredeki bazı adamların ilgisini çekmiştir. Bu adamlar, bir gece kadının yaşadığı yere baskın yaparlar, ancak olaylar hiç beklenmedik bir şekilde çığırından çıkacaktır. Adamlar, Jennifer’a işkence edip bütün gece tecavüz ederler. Jennifer, ölmez ve ellerinden kurtulmayı başarır. Kendini yakınlarda bulunan bir nehre bırakır ve adamlar da onun öldüğünü düşünerek cesedini aramayı bırakırlar. Jennifer, çok yıkıcı ve büyük bir intikam almak için geriye dönecektir.

2- Ninja Assassin / Ninja’nın İntikamı – IMDb: 6,4 ( 2009 )

Varlığı bir söylentiden ibaret olduğu düşünülen, Ozunu Klan adlı gizli bir örgüt tarafından sokaklardan alınan Raizo, burada yetiştirilip tam bir ölüm makinesi olarak eğitilmiştir. Bir arkadaşının içinde olduğu örgüt tarafından acımasızca öldürülmesini hazmedemeyen Raizo, örgütten kaçıp kayıplara karışır. Zamanı geldiğinde arkadaşının intikamını almak için hazırlanmaktadır.

3- Death Sentence / Ölüm Emri – IMDb: 6,8 ( 2007 )

Özel hayatında mükemmel bir baba olan Nick hume, iş hayatında da oldukça yumuşak huylu bir yöneticidir. Ailesiyle hem mutludur hem de çok huzurludur. Fakat uğursuz denebilecek bir akşam yaşadığı olay tüm hayatının değişmesine neden olacaktır. O uğursuz gece, kendilerini silahlı bir soygunun içinde bulurlar ve büyük oğullarının öldürülmesini çaresiz bir şekilde izlerler. Oğlunu öldüren katil adalete teslim edilmiştir, ancak Nick onun yeterli cezayı almadığını düşünmektedir. Nick, oğlunun öldürülmesiyle alakalı olan tüm suçluları bulup öldürmeye yemin etmiştir.

4- Payback / Gününü Göreceksin – IMDb: 7,1 ( 1999 )

Porter ve Val Resnick adındaki kanunsuz kişiler soygun yaparlar, ancak bundan sonra yaşanacak olaylar düşündüklerinden daha farklı gelişecektir. Soygundan elde ettiklerini paylamaya sıra geldiğinde, Val üç önemli hata yapar. Porter’ın parasının yanı sıra, karısını ve hayatını da almak istemiştir. Porter geri geldiğinde, her ne olursa olsun parasını geri almak istemektedir. Ama Val’in yeni patronu, Porter’ın ölmesinin herkes için daha net bir çözüm olacağını düşünür.

5- Law Abiding Citizen / Adalet Peşinde – IMDb: 7,4 ( 2009 )

Shelton, bir soygun esnasında karısını ve çocuğunu kaybetmiştir. Bu noktadan sonra Sheldon için artık tek bir amaç vardır. O da; İntikamdır. Adaleti şahsen kendi elleriyle verecektir.

6- Zatoichi – IMDb: 7,6 ( 2003 )

Zatoichi’nin gözleri görmemektedir, ama hem kumar oynamakta hem de masaj yaparak para kazanmaktadır. Zatoichi, mütevazi bir görünüşe sahip biridir, ancak bu görüntüsünün ardında oldukça usta bir silahşor vardır. Neredeyse şimşek hızında kılıç çekebilmekte ve nefes kesici bir incelikte kullanabilmektedir. Bir gün, güçlü bir Samuray ve kötü çetelerce yönetilmekte olan bir kasabaya gider. Burada iki geyşa ile karşılaşır ve ailelerinin öldürülmesinin intikamını almak istemektedirler. Zatoichi, kartlarını açık oynayacaktır. Düello, ince zeka ve Zen dokunuşu…

7- La piel que habito / İçinde Yaşadığım Deri – IMDb: 7,6 ( 2011 )

Filmde, psikolojisi oldukça bozulmuş olan bir plastik cerrah, kızına tecavüz eden adamdan intikam almak istemektedir. İnsan hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde, yepyeni bir insan derisi oluşturmuştur. Gerilim türünde olan film, Thierry Jonquet’in Tarantula adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır.

8- The Crow / Ölümsüz Aşk – IMDb: 7,6 ( 1994 )

Eric ve Shelly nişanlıdırlar. Nikahlarına bir gün kalmışken Top Dollar liderliğindeki bir çetenin saldırısında vahşice katledilirler. Aradan bir yıl geçtikten sonra, Eric’in mezarını ziyaret eden bir karga, onun intikamcı bir ruh olarak geri dönüşünü simgeleyecektir. Bazı insanlardan alınacak intikamlar ve onlara verilecek dersler bulunmaktadır.

9- Sympathy for Lady Vengeance / İntikam Meleği – IMDb: 7,7 ( 2005 )

Suçsuz olduğu halde hüküm giyen Lee Geum-ja, 13,5 yıl süre hapis yatmıştır. Lee Geum-ja, kadın hapishanesine adımını attığı gün, intikam alma ile ilgili süreci başlatmış ve ileride özel bazı hizmetler talep edeceği diğer mahkum arkadaşlarına olmadık güzellikler yapmıştır. Kadın, kendisine bunu yaşatan kişiyi şahsen tesis edeceği mahkemede yargılayacağı günü iple çekmektedir.

10- Boksuneun naui geot / Haklı İntikam – IMDb: 7,7 ( 2002 )

Ryu sağırdır ve kız kardeşi böbrek yetmezliği ile mücadele etmektedir. İyileşmesi için kesinlikle böbrek nakli gerekmektedir, ancak ailenin yapılacak ameliyatı karşılayabilecek maddi imkanı yoktur. Mafya, Ryu’ya kendi sağlam böbreğini ve üstüne de para vermesi şartıyla, uygun olan böbrek bağışçısını bulacağını belirtir. Ryu bu teklifi kabul eder, ancak istenen parayı bulamaz. Olaylar Ryu için beklenmedik şekilde gelişir. İntikam ve şiddetle dopdolu olayların kapısı aralanır.

11- The Count of Monte Cristo / Monte Kristo Kontu – IMDb: 7,7 ( 2002 )

Tüm yaşamını denizlere adayan denizci Edmond Dantes, sevdiği kız olan Mercedes ile evlilik aşamasındadır. Ama evlenemeden, Mercedes’e aşık olan yakın arkadaşı Fernand yüzünden suçsuz olduğu halde hapiste bulur. Dantes artık bir mahkumdur ve tek bir amacı vardır. O da; cezasını çektiği hapishaneden kaçmak ve burada olmasının sebebi olan insanlardan intikam almaktır.

12- Dead Man’s Shoes / Ölü Adamın Ayakkabıları – IMDb: 7,8 ( 2004 )

Orduda olduğu süreden sonra yaşadığı kasabaya dönen Richard’ın geri dönmesinin tek nedeni, spastik olan kardeşi Anthony’nin gördüğü kötülüklerdir ve bunu yapanlardan intikam almaktır. İngiliz yönetmen Shane Meadows’un başarılı filmlerinden biridir. Aynı zamanda en çarpıcı intikam hikayelerinden biri olarak görülmektedir.

13- Akmareul boatda / Şeytanı Gördüm – IMDb: 7,8 ( 2010 )

Kyung-chul şeytani bir zekaya sahip olan, dehşet veren cinayetler işleyen, kurbanları arasında çocuklar da olan bir seri katildir ve polis onu yakalamak için büyük çaba harcamaktadır. Günün birinde emekli bir polisin kızı öldürülür. Öldürülen kızın nişanlısı olan gizli ajan Dae-hoon, bu katili yakalamak ve cezasını kendi vermek ister. Onun intikamı hem kanlı olacak bir o kadar da canavarca…

14- Man on Fire / Gazap Ateşi – IMDb: 7,8 ( 2004 )

CIA için çalışmış olan eski suikastçi John Creasy, eski yaşantısını geride bırakmış ve yepyeni bir hayat kurmak için uğraşmaktadır. Pita adında zengin bir ailenin çocuğuna korumalık yapmaktadır ve zamanla çocukla çok iyi anlaşır. Çocuk kaçırma olaylarında artış yaşanmaktadır ve tüm koruma önlemlerine rağmen Pita kaçırılır. Bunun üzerine John, Pita’yı kurtarma yolunda tam bir ölüm makinesine dönüşecektir.

15- Lucky Number Slevin / Şanslı Slevin – IMDb: 7,8 ( 2006 )

Slevin, suç dünyasının göründüğü gibi bir yer olmadığını, kendisine pahalıya mal olacak şekilde öğrenecektir. Başına bin bir türlü belalar ve pişmiş tavuğun başına bile gelmeyecek musibetler gelecektir. Bu da yetmezmiş gibi, bir anda kendisini mafya işlerinin tam merkezinde bir intikamın içinde bulur.

16- Kokuhaku / İtiraflar – IMDb: 7,9 ( 2010 )

Öğretmen bir anne, kızının ölümünden sonra yas tutmaktadır. Bu öğretmen, kızının ölümünden sorumlu tuttuğu öğrencilere bunu ödetmek ister ve bunu gerçekleştirmek için de çok soğukkanlı bir intikam planı yapar. Onlara dünyadaki cehennemi yaşatacaktır.

17- Ajeossi / Mazisi Olmayan Adam – IMDb: 7,9 ( 2010 )

Cha Tae-sik eski bir özel ajandır ve dış dünya ile olan tek bağı, yakında yaşamakta olan küçük kız So-mi’dir. So-mi’nin annesi olan Hyo-jeong, uyuşturucu işi yapan bir çeteden uyuşturucu çalıp, Tae-sik’e haber vermeden onun evinde saklar. Durumdan haberdar olan çete Hyo-jeong ve So-mi’yi kaçırıp tutsak ederler. Ancak düşünmedikleri Tae-sik’i hafife aldıklarıdır ve ona kendileri için bir teslimat yapması karşılığında, kadın ve çocuğu bırakacaklarını söylerler. Durum hakkında uzunca düşünür ve So-mi’yi kurtarmak için dünyayla tekrar yüzleşmeye karar verir.

18- The Outlaw Josey Wales / Kanunsuz Josey Wales – IMDb: 7,9 ( 1976 )

Çiftçi olan Josey Wales’in çiftliği iç savaş sonrasında bir grup kanunsuz tarafından talan edilmiş, ailesi de öldürülmüştür. Yaşadığı bu travma neticesinde Josey’in intikam alma duyguları kabarır.

19- The Girl with the Dragon Tattoo / Ejderha Dövmeli Kız – IMDb: 7,9 ( 2011 )

Mikael Blomkvist aslı astarı olmayan bir iddia ile suçlanmaktadır ve adını temize çıkarabilmek için ne gerekiyorsa yapmaya kendi kendine söz vermiştir. Bir hacker olan Lisbeth Salander, Milton güvenlik adına çalışmaktadır ve Blomkvist’in geçmişiyle ilgili araştırma yapmakla görevlendirilmiştir. Bir şekilde yolları kesişen Lisbeth ve Blomkvist, geçmişten bugüne dek gelen cinayetleri çözmekle uğraşırlarken, aralarında da bir güven köprüsü oluşmaya başlar.

20- Jungfrukallan / Genç Kız Pınarı – IMDb: 8,1 ( 1960 )

Hıristiyan sofu ailesi tarafından kiliseye yollanan genç kız, kilise yolunda tecavüz edilerek öldürülmüştür. Gerçekleştirdikleri eylemin sonrasında bir eve sığınan tecavüzcü katiller, bu evde öldürülen kızın ailesiyle karşılaşırlar ve cezalarını çekmelerinin yakın olduğunun farkına varırlar.

21- Kill Bill Vol.1 , Vol.2 – IMDb: 8,2 – 8,0 ( 2003 – 2004 )

Bill’den hamile kaldığını öğrenen Gelin, pis hayatını sonlandırmak amacıyla kaçmaya karar vermiştir. Genç bir adamla Texas’ta evlenmek üzereyken, kıskançlık krizine girmiş olan öfkeli Bill, çetesiyle birlikte düğünün yapılacağı yeri basarlar. Bu sırada Gelin komaya girer. Dört yıl kadar komada kalır ve gözlerini açar. Artık hayatını altüst eden Bill dahil 5 kişiden intikam almaya yemin eder.

22- V for Vendetta – IMDb: 8,2 ( 2005 )

Yıl 2020… İngiltere’de oldukça baskıcı bir düzen hakimdir. Konulan bazı yasaklar ve engellerle yönetilmekte olan halk, şiddet yanlısı haline gelmiştir artık. V, bu kargaşanın tam ortasında yer almaktadır ve başı belaya girmiş olan Evey adındaki kadını kurtarır. Ancak bu kurtarma hikayesi, tam olarak halkın da kurtuluşunu temsil etmektedir. Çünkü bu yaptığı, toplumun uyanışına vesile olan ve başkaldırışı tetikleyen bir unsur olmuştur. İşte tam da bu nedenden dolayı, artık insanlık için ayaklanma zamanı gelmiştir.

23- Inglourious Basterds / Soysuzlar Çetesi – IMDb: 8,3 ( 2009 )

Ailesi, Nazi subayı olan Albay Hans Landa tarafından katledilen Shosanna Dreyfus adındaki kadın, bu katliamdan kendisini kıl payı kurtarmış ve Paris’e kaçmıştır. Paris’te kendine sinema salonu sahibesi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik alır. İntikamını alma konusunda planlar hazırladığı sinema salonunda farklı kişilerin kaderleri kesişmek üzeredir.

24- Oldeuboi / İhtiyar Delikanlı – IMDb: 8,4 ( 2003 )

Oh Dae-Su, eşi ve yeni doğmuş bebeğiyle birlikte yaşayan sıradan biridir. 1988’de evinin önündeyken kaçırılır ve kendine geldiğinde, karanlık ve küçük bir kulübede bulur kendisini. Neden ve kimler tarafından kaçırıldığını bilmemektedir. Dünyayla olan tek bağlantısı ise, kulübedeki küçük bir televizyondur. Bir gün televizyonda karısının vahşi bir şekilde öldürüldüğünü öğrenen Oh Dae-Su, şok yaşar ve bu olayla bağlantısı olduğu için kaçırıldığını anlar. Aradan 15 yıl geçmiş ve birden bire serbest bırakılmıştır. Artık onun için ailesini öldüren kişilerden ve kendisini kaçıranlardan intikam alma zamanıdır.

25- Gladiator / Gladyatör – IMDb: 8,5 ( 2000 )

General Maximus, Marcus Aurelius’un hüküm sürdüğü Roma İmparatorluğunda bir generaldir ve hızla yükselmektedir. İmparatorun Maximus’u el üstünde tutması, varisi Commodus’u ziyadesiyle rahatsız etmektedir. Commodus, Maximus ve ailesinin ölüm emrini verir. Ancak Maximus ölümden güçlükle de olsa kurtulmuştur. Köle tüccarlarının eline düşen Maximus, bir gladyatör olarak arenalarda boy gösterecektir. Ama Maximus’un tek amacı şimdi babasının yerine geçen İmparator Commodus’u öldürmek ve ailesinin intikamını almaktır.

26- Memento / Akıl Defteri – IMDb: 8,6 ( 2000 )

Oldukça pahalı ve şık kıyafetler giyip, son model Jaguar marka araç kullanan Leonard Shelby, bu görüntüsünün tam tersi ucuz otellerde konaklamakta ve sadece nakit para ile harcama yapmaktadır. Dışarıdan bakıldığında bir iş adamı görüntüsü veren Shelby, hayatını karısına tecavüz ederek öldüren adamı bulmak için adamıştır. Ancak Leonard Shelby’nin ciddi bir engeli vardır. Olay öncesini hatırlasa da, 15 dakika önce ne yaptığını ve nerede olduğunu bile hatırlamasını engelleyen, tedavisi imkansız bir hafıza kaybı ile ilgili rahatsızlık yaşamaktadır.

27- Leon / Sevginin Gücü – IMDb: 8,6 ( 1994 )

Üvey ailesiyle birlikte New York’ta yaşayan 12 yaşındaki Mathilda, sevimsiz bir hayat sürmektedir. Babası olan adam, kirli işlere bulaşmış olan polis Norman Stansfield’ın uyuşturucularını saklamaktadır. Mathilda’nın evden kaçmasının önündeki tek engel küçük kardeşidir. Stanfield ve adamları, Mathilda’nın ailesini katletmiş, o esnada alışverişte olan Mathilda kıl payı ölümden kurtulmuştur. Leon’un dairesine saklanarak kendisini korur. Mathilda, kısa süre içinde Leon’un mesleğini öğrenecek ve küçük erkek kardeşinin intikamını alabilmek için ondan yardım isteyecektir.

28- C’era una volta il West / Bir Zamanlar Batıda – IMDb: 8,7 ( 1968 )

Frank, acımasız ve yasa dışı işler yapan biridir. Adamlarıyla birlikte yaşadıkları yerde devam eden demiryolu projesi ile alakalı bir cinayet işlemişlerdir. Brett McBain adında birini öldürmüşlerdir ve karısı olan Jill ise burada kalmaya karar vermiştir. Jill, Frank ile eski hesabı olan Harmonica ve Cheyenne adlı bir kanun kaçağıyla birlikte, Frank ve adamlarıyla savaşmaya başlayacaklardır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.