UFO Hakkında Hiç Bilinmeyen 20 İlginç Gerçek

Güvenlik güçlerine gökyüzünde çok hızlı ve ışık yayan bir araç olarak bildirilen, UFO Hakkında daha önce hiç duymadığınız bilgiler.

1. Outer Space’den Uçan Saucers kitabında UFO teriminden ilk defa bahsedilmiştir. Bu kitap 1953 yılında Donald E. Keyhoe tarafından yazılmıştır.

2. 1947 ile 1969 yılları arasında Wright-Patterson Hava Kuvvetleri Üssü’nde yer alan ve UFO araştırma kuruluşu olan Project Blue Book’ta günümüzde kadar 12.618 UFO gözlemi yapılmıştır. Bugün, bu sayıdan sadece 701’i “tanımlanmamış” olduğu raporlar içerisindedir.

3. UFO terimi başlangıçta uçan daireler olarak tanımlanmaktaydı. Daha sonraki yıllarda bu tanınması zor nesnelere daireler ve diskler adı verildi.

4. Birçok ana akım bilimci, UFO’ları hiçbir araştırmaya tabi tutulamayacak kadar olağanüstü kabul etmiştir.

5. Peru hava kuvvetleri,  UFO’ları araştırmaktan sorumlu bir ofisi yeniden açmıştır. Yeniden açmalarının sebebi anormal hava olaylarının artan raporlarıydı. 2001 yılında ilk defa oluşturulan Anormal Hava Olayları “DIFAA” Soruşturma Dairesi, yeniden açılana kadar yaklaşık 5 yıl gibi bir süre hizmet vermiştir.

6. 1950- 1960 yılları arasında tüm UFO raporlarının yarısından fazlası ABD üzerinden insanlı keşif uçuşları yani U-2 tarafından açıklanmıştır.

7. Ana akım UFO topluluğundan ayrılan önemli yer “antik astronot” okuludur. Temel amaçları, uzak geçmişte gezegenimizi ziyaret eden UFO’lar üzerinde araştırma yapmaktı.

8. 1996 yılında yapılan bir  Gallup anketinde, Amerikalı vatandaşların %71’i devlette çalışan görevlilerin UFO’lar hakkında insanlara söylediklerinden daha fazla bilgiye sahip olduğu düşünülmekteydi. Bu sadece bir anketti.

9. 1883 yılında UFO’nun ilk fotoğrafını Meksika’da bulunan Zacatecas’taki astronom Jose Bonilla tarafından çekilmiştir.

10. 1958 yılında UFO hakkındaki bilgiler zirveye ulaşarak toplum tarafından sıkça konuşulmuştur.

11. 1991 yılında Roper anketi yapılmıştır. Bu anketten alınan sonuçlara göre 4 milyon insanın uzaylılar tarafından kaçırıldığı fikri ortaya atılmıştı.

12. Bazı araştırmacıların düşüncelerine göre popüler televizyon dizisi olan The X- Files’ın (1993-2002) Aydınlanma’nın sonunu belirttiğini; bu yüzden de batıl inançtan, dinden, akıldan ve bilimden uzak bir dünya anlattığını belirtmişlerdir.

13. UFO, birçok kulüp ve kuruluşa ilham kaynağı olmuştur. Bu kuruluşlara örnek olarak; Karşılıklı UFO Ağı (MUFON), UFO Çalışmaları Merkezi (CUFOS) ve UFO Araştırması Fonu verilebilir.

14. Japonya Hava Hatları kargo jumbo uçağı, 16 Kasım 1986 yılında, Alaska üzerinden uçarken tanımlanamayan üç nesne olduğunu bildirmiştir. Fakat bu nesnelerin UFO olduğu yönünde bir bildiri yayımlamamıştır.

15. UFO hakkındaki çalışmaların birçoğu; uçak, balon, sedefli bulutlar, gök taşları gibi yanlış tanımlanmış nesneleri ve doğa olayları rapor ettiği sonucuna ulaşılmıştır.

16. Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası alanında yayımlanmış olan birçok belge, Amerika Birleşik Devleti tarafından UFO’lar hakkında bilgi topladıklarını ortaya koymaktadır. Kurumlar kendi arasında Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA), FBI, CIA, NSA ve Ordu, Donanma ve Hava Kuvvetleri askeri kurumları yer almaktadır.

17. ETV yani “Dünya Dışı Araç” terimi topraklanmış olan objeleri tanımlaması zor olan uçan nesnelerden ayırmak için kullanılmıştır.

18. 1947 yılında dünyanın en büyük UFO olaylarından biri olan Maury olayı yaşanmıştır. Bu olayın ardından büyük bir aldatmaca olduğu ortaya çıkınca gerçekliliğini yitirmiştir. Bu konuyu ortaya atan isim ise Harold A. Dahl’dır. Puget Sound’da Maury Adası üzerinde gökyüzünde uçan nesneler gördüğünü belirtmiştir. Dahl daha sonra hikayesinin bir aldatmaca olduğunu kendisi açıklamıştır.

19. Amerika’nın popüler kültür motiflerinden biri olan “Siyah Giyinen Adamlar” filminde UFO komplo teorileri içerisinde kalmış bir hükümet kurumu için çalıştıklarını söyleyen siyah takım elbise giymiş erkekler yer almaktadır. Bu filmin konusu uzaylıların toplumda yer aldığını göstermektedir.

20. Oz faktörü UFO gözetimi esnasında başka bir boyuta taşınmanın hissini veren ifadedir.

Yazar: Bilgi Kurdu

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.