Zengin koca nasıl bulunur, Zengin koca arıyorum

Zengin koca arıyorum, zengin koca nasıl tavlanır, zengin biri ile evlenmek istiyorum diyen kızlara kısa bir not;

Zengin olmak veya iyi bir yaşam sürebilmek, para ile ilgili her türlü sıkıntıyı bertaraf ederek kafadaki para sorunsalını ortadan kaldırmak her insanın hayalidir, ancak bu zor hayali, kimi insan çalışarak emeği ile kazanmak ister bazı insanlarda zaten bu hayatı kazanmış insanların hayatlarına ortak olmak ister, yani hiç emek vermeden hayalini gerçekleştirmek ister, peki bu mümkün mü elbette mümkün ama hayal denilecek kadar uzak, bazı insanlara göre zenginlik sağlık ile, bazı insanlara göre mutlu ve huzurlu bir hayat ile ölçülür, ancak bazı insanlar tamamen maddiyat üzerine bir mutluluğu tercih eder ve bunun için büyük çabalar sarf eder, çok nadirde olsa bu insanlar, hedefe giden her yol mubah ideolojisini kendilerine ilke edinir ve başarırlar, ancak para ile gelen tek şey paradır, bu yüzden de mutluluğu ve iç huzuru asla yakalayamazlar.

Yazının başında bahsettiğim çalışmadan zengin olmak ve zengin bir koca ile evlenmek isteyen kızlara önerim şudur, para kazanmak gerçekten zor bir sanattır ve ciddi emek ister, para kazanmak için beyni bir değil binlerce kez çalıştırmak gerekir, hele hele büyük paralar kazanmak için on binlerce kez kafa yormak ister ve diğer insanlardan çok farklı düşünmek gerekir, dolayısı ile bir insan çok zengin olmuşsa eğer kesinlikle kafası çok çalışan ve herkes gibi düşünmeyen bir insandır ve bu zor bulunabilen nadir bir şeydir, çok zengin koca istiyorum diyen kızlara soruyorum, güzelliğinizden başka verebilecek bir şeyiniz yoksa vazgeçin bu sevdadan ve aşağıdaki yazıyı çok dikkatli bir şekilde okuyun lütfen.

Zengin koca bulmak isteyen bir kızın aldığı efsane cevap

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden J. P. Morgan’ın CEO’su tarafından zengin koca avcısı kıza verildiği söylenen cevap ;
SORU:
Bu yıl 25 yaşına giriyorum. Çok güzelim, iyi bir stilim var ve kaliteli şeyleri severim. Yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan bir adamla evlenmek istiyorum.
1) Zengin bekarlar nerede takılır?
2) Hangi yaş kategorisine odaklanmalıyım?
3) Çoğu zenginin eşleri neden ortalama güzellikte?
4) Kimin karınız, kimin yalnızca sevgiliniz olabileceğine nasıl karar veriyorsunuz?

CEVAP:
Sevgili Bayan güzel,
Bir iş adamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. Detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey “güzellik” ile “para” ikilisini takas etmek: A kişisi güzelliği sağlar, B kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil. Fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek. Aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz.

Bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. Eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak. Kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için “takas pozisyonu” diyebiliriz, “satın al ve bekle” değil. Sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. Çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de iyi bir fikir değil. Aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.
şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? Aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam lazım.
Yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. Size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm. Bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. Zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek.

8 Comments

  1. Bulut
    • ALİ YILMAZ
  2. SalimYavaşca
  3. ALİ YILMAZ
  4. ALİ YILMAZ
  5. ALİ YILMAZ
  6. ALİ YILMAZ
  7. ALİ YILMAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.