Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır Tehlikeli midir?

Bu günkü yazımızda Astral Seyahat Nedir nasıl yapılır ve  teknikleri nelerdir konusunu ele alacağız. peki astral seyahat yapmak tehlikeli midir? bu konu hakkındaki işte tüm sorularınızın cevabı bu yazıda lütfen okumaya devam edin, işte detaylar. 

Astral seyahat; ruhun bedenden ayrılarak seyahate çıkması durumuna verilen isimdir. Astral seyahatin gerçekleştirilebilmesi için uyku halinde de olabilirsiniz, gerçek hayatta da olabilirsiniz. Astral seyahat yapabilmeniz için önemli olan uykularınızı kontrol altına alabilmenizdir.

Rüyalarınızın kontrolünü yapmaya başladığınızda astral seyahat yapabilmeniz için de ilk şartı yerine getirmiş olursunuz. Rüya kontrolünüzü sağlamanız mümkündür. Ancak bu durum o kadar kolay bir durum değildir. Rüya kontrolünüzü sağlayabilmeniz için öncelikle kendinizi günlük hayat içinde de buna alıştırmanız gerecektir. Gün içinde uykuda olup olmadığınızı devamlı olarak kendinize hatırlatmalısınız. Mesela gün içinde kendinize çimdik atarak, bedeninizi uyarmalısınız. Bu sayede rüyada olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Daha sonra bu durum bir alışkanlık haline gelecek ve ne zaman rüyada olduğunuzu ne zaman rüyada olmadığınızı anlamış olacaksınız.

Rüyaların kontrol altına alınması için uyku düzeni de çok önemlidir. Özellikle çok yorgunken uyumanız rüyalarınızı kontrol altına almanıza engel olacaktır. Ayrıca uyumadan önce de çok derin düşüncelere dalmamanız gerekmektedir. Uyumadan önce çok fazla düşünmeniz uykunuzu kontrol altına almanıza engel teşkil edecektir.

Rüyalarınızı kontrol altına almayı başardığınızda uykudayken kendinizi sorgulamaya da başlayacaksınız. Bilinciniz tam olarak açık olmayacak ancak yarı uyanık olacaksınız. Bu sayede seçimlerinizi de kendiniz yapabileceksiniz. Astral seyahat için denemeleriniz hemen başarılı olmayabilir. Bunun için zaman gerekmektedir. Tabi bazı kişiler yeterli konsantrasyonu yakaladıklarından ilk deneyimlerinde astral seyahat gerçekleştirebilirken, bazı kişilerde ancak uzun denemelerden sonra astral seyahat gerçekleştirebilirler.

Astral Seyahat herkesin inandığı bir durum değildir. Bazıları buna inanırken, bazıları ise kesinlikle inanmamaktadır. Ancak astral seyahat bilimsel bazı çalışmalarda da yer almaktadır. Özellikle Robert Monroe bu konuda çok detaylı araştırmalar yapmış ve konu Monroe Enstitüsünde araştırılmaya başlanmıştır.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat yapmadan önce astral seyahate hazırlık aşamanızda önem taşımaktadır. Bunun için de astral seyahat esnasında rahat bir ortamda olmanız, gevşemeniz ve rahatlamanız çok önemlidir. Bunun için astral seyahat yapacağınız alan rahat bir alan olmalıdır. Bir yatakta astral seyahat gerçekleştirecekseniz yatağınızın rahat olması önemlidir. Daha sonra üzerinize giyeceğiniz kıyafetlerde rahat olmalı ve sıkmamalıdır. Hatta mümkünse kıyafetsiz olarak yapılması en doğru olanıdır. Astral seyahat gerçekleştireceğiniz alanın sessiz ve kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir alan olması da önemlidir. Eğer ki astral seyahat esnasında rahatsız edilirseniz korku ve panik yaşamanız gayet normaldir. Çünkü özellikle ilk deneyimi olan kişiler kendilerini tedirgin hissetmektedir.

 

Astral seyahat öncesi ve sırasında beslenmenize dikkat etmeniz de önem taşımaktadır. Bunun için özelikle ağır yemekler yemekten kaçınmalı, zeytinyağı ve et yemeklerinden bilhassa uzak kalmalısınız. Özellikle çiğ sebzelere ve çiğ yumurtaya ve hafif yemeklere ağırlık vermelisiniz. Özellikle az yemek yemenizde çok önemlidir. Çok fazla tok değilken astral seyahat gerçekleştirmeye çalışmanız başarı oranınızın da artmasına sebep olacaktır.

Astral seyahat yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken korku ve endişe içinde olmamanızdır. Daha sonra sırt üstü yatmalı ve bedeninizin tavanda sırt üstü halde yattığını gördüğünü düşünmelisiniz. Beyninize bu durumu kabul ettirdiğinizde ilk adımı da gerçekleştirmiş olacaksınız.

Beynin çeşitli dalgaları vardır. 5 şekilde olan beyin dalgaları, beyinde hiçbir şey yokken, hiçbir şey düşünmezken aldığı hal alfa pozisyonudur. Astral seyahatte ancak beyin alfa pozisyondayken yapılabilecek bir eylemdir. Beyinde hiçbir şey yokken, hiçbir şey düşünülmezken yani uyku ve yarı uyanıklık halinde astral seyahate çıkmak mümkün olabilmektedir. Eğer ki astral seyahat yapmaya çalışırken bir şeyler düşünürseniz, astral seyahat gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Öncelikle beyninizi susturmalısınız. Daha sonra ise önemli olan vücudunuzda hiçbir bölgenin ağrımıyor olmasıdır. Eğer ki vücudunuzda her hangi bir bölgenizde ağrı varsa astral seyahate çıkmanızda imkansız olmaktadır. Bunun için astral seyahat denenmenizi vücudunuzda ağrı varken yapmamalısınız.

Ruhunuz bedeninizden göbek çakranızdan ayrılmaktadır. Bunun için de çarka konusunu iyice biliyor olmanız gerekmektedir. En önemli konuların başında ise ruhun bedenden çıktığı anlaşıldığında korkuya kapılmamaktır. Eğer ki ruh bedenden çıkarken korkuya kapılırsanız astral seyahat de gerçekleştiremeyeceksiniz.

Astral seyahat gerçekleştireceğiniz ortamın aşırı derecede sıcak ya da aşırı derecede soğuk olması durumu astral seyahat gerçekleştirememenize sebep olacaktır. Ortamın çok sıcak ya da çok soğuk olması durumunda ruhunuz bedeninize geri dönecektir. Bu durumda paniğe kapılmamanız önemlidir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda kendinizi uyumaya modlamalısınız. Bu sayede ruhunuzda bedeninize geri dönecektir.

Astral Seyahate Çıkış

Astral seyahate çıkış aşamasında öncelikle kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir. Kendinizi rahat hissetmeli ve gevşeyerek rahatlamalısınız. Bu aşamada elinizi, kolunuzu, bacaklarınızı yani tüm bedeninizi tam anlamıyla rahat ve serbest bırakmalısınız. Kan dolaşımınızı kısıtlayacak her hangi bir pozisyonda olmanız astral seyahate çıkmanızı da engelleyecektir. Bu sırada yatağınızın sallandığını hayal etmelisiniz ve yatağınızın sallandığını düşünerek ruhunuzun bedeninizden çıktığını düşünmelisiniz. Bu esnada devamlı kendinize telkinlerde bulunmalı ve ruhunuzun bedenden ayrıldığını hayal etmelisiniz.

Beyninize verdiğiniz telkinlerle bedeninizin yukarı doğru yükseldiğini düşünmelisiniz. Buna kendinizi inandırmalı ve yukarıda olmayı, astral seyahate çıkmayı gerçekten arzuyla istemelisiniz. Astral seyahat gerçekleşmeye başladığında kalbinizde hızla atmaya başlayacaktır. Ancak bu aşamada panik yapmamanız, korkmamanız da önem taşımaktadır. Korkmanız durumunda astral seyahat gerçekleştiremeyeceğinizi bilmelisiniz. Ayrıca bedene geri dönememek, ölmek gibi durumlardan korkmamalısınız. Çünkü daha önceden astral seyahat gerçekleştirenler bulunurken bunların başına bu tarz şeyler gelmemiştir.

Astral seyahate çıkarken ruhunuzun bedeninizden ayrıldığını hissedersiniz. Ayrıca bedeninizin balon gibi şiştiğini hissetmeniz, vücudunuzdaki titreşimlerin artış göstermesi, kulaklarınızın çınlamaya başlaması ve kalp atışlarınızın çok hızlı bir şekilde atması astral seyahatinizin başarıya ulaşmaya başladığını gösteren etmenlerin başında gelmektedir.

Astral seyahate çıkmadan evvel nereye gideceğinize de karar vermenizde önem taşımaktadır. Eğer ki astral seyahate çıkmadan önce buna karar vermezseniz astral seyahat gerçekleştirmeniz de mümkün olmayacaktır. Bunun için de astral seyahate başlamadan önce kararınızı vermeli ve tamamen oraya odaklanmalısınız. Ancak ilk deneyimlerinizde yalnızca oda içinde hareket etmeniz en doğru olanıdır. Bu sizin için daha kolay olacaktır. Bunun için de astral seyahat esnasında oda içinde her hangi bir noktayı hedeflemelisiniz.

Astral Seyahat Sonrasında Bedene Nasıl Geri Dönülür?

Astral seyahate çıkmadan önce her şeyi iyice araştırmalısınız. Nereye gideceğinizi ve nasıl bir güzergah izleyeceğinize karar vermelisiniz. Bedeninizden çıkmayı başarmak daha zorken, bedeninize geri dönmek daha kolaydır. Bedeninize geri dönebilmek için yalnızca dönmeyi istemeniz yeterli olmaktadır. Uykuya da dalabilirsiniz. Uykuya daldığınızda da bedeninize ruhunuz geri dönecektir.

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?

Astral Seyahatin gerçekleştirilebilmesi için çeşitli tekniklere başvurulmaktadır. İşte, astral seyahat teknikleri;

Astral Seyahat ve Nefes Alma Tekniği

Astral seyahatin gerçekleştirilebilmesi için doğru nefes almakta çok önemlidir. Doğru nefes alındığı takdirde astral seyahatin gerçekleştirilme olasılığı da artmaktadır. Doğru nefes göğüs şişirilmeden, karından alınan nefestir. Nefes alıp vermenizi kontrol altına almanız için gün içinde nefes alıştırmaları yapmanız da önemlidir. Nefes alıştırmaları yaparken nefes alırken beşe kadar saymalı ve nefes verirken de beşe kadar saymalısınız. Bu sayede günde birkaç kere nefes alıp vererek nefes alma tekniğine kendinizi alıştırmış olursunuz.

Astral Seyahat Gevşeme Tekniği

Astral seyahat gerçekleştirebilmeniz için kullanacağınız yöntemlerden bir tanesi de gevşeme tekniğidir. Vücudunuzun gevşemesini sağlayarak astral seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vücudunuz gevşerken bazı kaslarınızın gevşememesi durumunda astral seyahat gerçekleşemeyecektir.

Astral Seyahat Korunma ve İmgeleme Tekniği

Astral seyahat gerçekleştirirken korunma ve imgeleme tekniğini de kullanmanız gerekmektedir. Bu teknikte kendinizi korumanız, korkmamanız ve endişelenmemeniz esas alınmaktadır. Eğer ki korkarsanız astral seyahat de gerçekleştirememiş olacaksınız. Bunun için de korkmamanız önem taşımaktadır.

Astral Seyahat Rüya Günlüğü

Astral seyahat gerçekleştirebilmenizin en önemli noktası rüyalarınızı kontrol altına alabilmenizdir. Eğer ki rüyalarınızı kontrol altına alabilirseniz astral seyahati de gerçekleştirebilirsiniz. Astral seyahati gerçekleştirebilmeniz için rüyalarınızı kontrol altına almanız şart olduğunda rüya günlüğü tutmanızda önemlidir. Rüya günlüğü tutmak sizin bilinçaltınızla ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Bilinçaltınızda yatanlar rüyalarınıza yansır. Ancak rüyalarınızı uyandıktan kısa bir süre sonra unutursunuz. Bunun için başucunuzda bir defter ve kalem bulundurmanız, rüyalarınızı not etmeniz önemlidir.

Astral Seyahat ve İp Tekniği

Astral seyahati gerçekleştirmek için öncelikle inanmanız ve hayallerinizi gerçek gibi düşünmeniz önemlidir. Bunun için sırt üstü yattığınızda tavandan aşağı sarkan bir ip hayal edebilirsiniz. Bu ip elinizle ulaşabileceğiniz uzaklıkta bir ip olabilir ve ipten tutunarak astral yolculuğa çıktığınızı hayal edebilirsiniz. Bu teknik astral seyahati kolaylaştıran bir tekniktir.

Astral Seyahat ve Karanlık Hücre Tekniği

Vücudunuzu bir hücre gibi düşünün ve ruhunuz bu karanlık, küçük hücreye sıkışmış olsun. Bir ışık gördüğünüzü ve bu ışığın çıkışı gösterdiğini hayal edin. Bu sayede o ışığa doğru gitmenizi sağlayan bir merdiven hayal edin ve bu merdiven aracılığıyla ışığa doğru ilerleyin.

Astral Seyahat Tehlikeli Midir?

Astral seyahat yapacak olan kişilerin en önemli korkularının başında astral seyahatin tehlikeli olup olmadığıdır. Astral seyahatin ölüme yol açıp açmayacağı, ruhun kaybolup kaybolmayacağı gibi tehlikelerin olup olmadığı sorulmaktadır. Her ne kadar bazı kaynaklarda bu risklerden bahsediliyor olsa da bu risklerin somut örneği hiçbir kişide görülmemiştir.

hacklink hacklink al hacklink hacklink al viagra krem sunucu guvenligii seo sunucu bypass ilginc bilgilere free hosting