X

Bilim kurgu konulu 10 süper kısa film

Sinemaseverlerin merak ve heyecanla izledikleri, acaba farklı neler var diyerek büyük bir ilgiyle takip ettikleri bilim kurgu türündeki filmler, beyazperde de her zaman önemli gişe rakamları elde etmektedir. Özellikle bilim kurgu bağımlıları için ufuk açıcı 10 kısa filmi derlemeye çalıştık. İşte, o liste;

1- Blinky

Robotların hayatımıza girmiş olduğu bir dünya ve bu dünyada robotların satışa çıkarılması yüzünden, bir aile robotunun nasıl bir değişime uğradığına tanıklık edeceksiniz. Film, yer yer sıkılmanıza yol açsa da, sonuna kadar izlediğinize buna değdiğini düşüneceğinizden eminiz.

2- The Device

Filmin kahramanı tamamen tesadüf eseri fütüristik bir cihaz keşfeder. Bulduğu bu cihazın neye yaradığını anladığı zaman, fırsattan istifade ederek içinde olduğu durumun tadını çıkarmaya başlar. Kahramanımız her şeyin çok daha güzel olacağını düşünmektedir, ancak bir anlık dalgınlığı maalesef kötü bir şeye sebep olur. Bu durum oldukça fena bir durumdur.

3- Portal: No Escape

Portal adında bir oyundan esinlenen filmde, hapishanede yatmakta olan bir mahkumun elindeki teknolojik bir cihazı kullanıp hapisten kaçmaya çalışmasını anlatmaktadır.

4- One Minute Time Machine

Zamanda yolculuk yapmayı sağlayan bir cihazla, sadece 1 dakika öncesine gidilebilmektedir. Bu cihazı kullanan ve hoşlandığı kadının gözüne girmek isteyen adam, çok kereler 1 dakika öncesine zamanda yolculuk yapar. Ama bilmediği ve oldukça önemli bir gerçek bulunmaktadır…

5- The Black Hole

Filmin kahramanı olan arkadaş, oldukça sıkıcı ofis saatleri sırasında fantastik bir şey keşfeder. Başlangıçta bu keşfini eğlenceli şeyler yapma adına kullanmaya başlasa da, daha sonra değişik amaçları için de kullanmaya karar verir. Ancak bu düşüncesi onun için pek de hayırlı olmayacaktır.

6- Breathe

Tüm dünyayı etkileyen bir salgın nedeniyle insanlık yok olmuştur. Hala varlığını sürdüren bir robot, bazı deneyler yaparak insanlığı yeniden ayağa kaldırmaya çalışmaktadır. İşlenişi ağır ve sıkıcı olsa da, fikir üzerinde şöyle bir kafa yorduğunuzda aslında insanı epey düşündürücü bir şey olduğunu fark ediyorsunuz.

7- Inside

Filmde akıl hastanesinde tedavi görmekte olan bir adam ile çevresindeki insanları izleyeceksiniz. Filmi sonuna kadar izlediğinizde, oldukça çarpıcı ve etkili bir finalinin olduğunu göreceksiniz.

8- Room 8

Film bir cezaevinde geçmektedir. Burada gizemli bir kutu var ve bu kutu içinden çıkılması mümkün olmayacak bir paradoksa yol açıyor. Bu paradokstan kurtulmak ya da kaçmak pek de mümkün görünmüyor.

9- Johnny Express

Komedi animasyon türündeki bu bilim kurguda, bir kargo şirketi evrensel anlamda teslimatlar gerçekleştirmektedir. Kargonun görevlisi yine bir teslimat yapmak için, bir gezegene iniş yapar ama umduğunu bulamaz. Oysa, inişi bazıları için oldukça büyük çaplı şeylere yol açacaktır…

10- ABE

ABE adlı robot, yalnızca insanları sevmesi için programlanmıştır ve onun tek amacı budur. Ancak insanlara verdiği sevginin karşılığını alamadığı için, zamanla saplantılı bir robota dönüşecektir.

This post was last modified on 25 Kasım 2018 02:52