Dünyanın en çok çocuk doğuran kadını kimdir?

Hiç merak ettiniz mi? Dünyanın en çok çocuk doğuran kadını kaç çocuk doğurmuştur ve kimdir?. Bugüne dek bilinen ve kayıtlara geçmiş olan dünyanın en doğurgan kadını, 18. yüzyılda hayatını sürmüş olan Feodor Vassilyev adındaki bir Rus çiftçinin karısıdır. 

1725 – 1765 tarihleri arasında tam tamına 27 defa gebe kalan bu kadın, bu gebeliklerinden 16 ikiz, 7 üçüz ve 4 dördüz bebek doğurmuştur. Bunların toplamını hesaplamakta zorlandıysanız söyleyelim; Toplamda tam 67 bebek dünyaya getirmiş. Bu toplama doğumlarından kısa süre sonra ölmüş olan 2 bebek dahil edilmemiştir. Yani ölen bebeklerle birlikte toplam 69 bebek doğurmuş oluyor.

Rus çiftçi Vassilyev, 67 çocuk doğurmuş olan karısı vefat ettikten sonra yeniden evlenmiş, bu evliliğinde de karısı 6 ikiz, 2 de üçüz dünyaya getirmiştir. Bunun anlamı kerametin çiftçi Vassilyev’de olduğudur. Bu çiftçi 75 yaşına geldiğinde hayatta olan toplam 82 çocuğu bulunuyormuş.

Dünyadaki başka tuhaf ve ilginç annelik durumları da var. Bunlardan birkaçı şöyledir;

1- Rajo Devi Lohan adındaki Hintli kadın dünyanın en yaşlı annesi olarak bilinmektedir. Bu kadın torunları olması gerekirken ve onları sevmesi gerekirken, 70 yaşına geldiğinde ilk çocuğunu dünyaya getirmiştir. 40 yıllık evli olan Rajo Devi Lohan çocuk sahibi olamıyordu. 2008 yılında gebe kaldığını öğrendiğinde şok geçirmiş ve korkmuş. Ancak Allah’ın hikmeti bebeği sağ salim ve sağlıklı olarak dünyaya getirmiş.

2- Amerikalı Nadya Denise Doud – Suleman Gutierrez adındaki kadın, tüp bebek yöntemi ile 2009 yılında gebe kalmış. Buraya kadar her şey normal, ancak bu kadın tek bir batında tam 8 çocuk dünyaya getirmiş. Bu da onu şimdiye dek aynı batında en fazla bebek doğuran kadın olarak tıp tarihine geçirmiş. Aynı kadın bu doğumundan evvel aynı anda 6 bebek daha doğurmuştur. Ülkede fenomen haline gelen kadına kendi ülkesinde Octomom lakabı takılmış.