Dünyanın en tehlikeli 10 şehri

Dünya üzerinde tehlikeli olan birçok şehir bulunmaktadır. Bu bölgelere gitmek gerek siyasi olaylar, gerek ekonomik durumlar, fakat durum ne olursa olsun gidecek kişi açısından hayati risk oluşturmaktadır, şimdi sizlere bu şehirlerden 10 tanesini sıralamaya çalıştık, işte detaylar.

10.CARACAS-VENEZUELA

Venezuela’nın Başkenti olan Caracas şehri, günümüzde uyuşturucu çeteleri tarafından ele geçirilmiş olarak bulunmakta. Uyuşturucu çeteleri arasından savaşlar yaşanan bu şehirde, sokaklarda hırsızlık olayları oldukça fazla yaşanmaktadır. Durum böyle olunca, bölgeye gelmek isteyen turistler gelmekten vazgeçiyor. Venezuela ülkesinin diğer şehirleri de Caracas şehrinden farklı sayılmaz aslına bakarsanız. Ancak Caracas bu durumun merkezi konumunda.

9.CİUDAD JUAREZ-MEKSİKA

Bilindiği üzere Meksika’da uyuşturucu kaçakçılığı oldukça yaygın bir durumdur. Ciudad Juarez şehri de bu durumun en çok yaşandığı bölgedir. Polisler de uyuşturucu çetesinin adamı veya uyuşturucu kaçakçılığından para kazanan kişiler. Bu durumda olayların önüne geçmek imkansız bir durum halini alıyor.

8.CAPE TOWN- GÜNEY AFRİKA

Yoksulluk ve toplumdaki karışıklıklar yüzünden bu şehirde suçlar başını almış gitmiş durumda.güney Afrika ülkesinde doğanın güzellikler şehirlerin içinde olmasından dolayı bir çok turist ağırlarken, Cape Town bu açıdan riskli bir bölgedir. Geç saatlerde tek başınıza gezmeden ve tehlike olan yerlerden uzak durarak gezmeniz tavsiye edilir.

7.RİO DE JANEİRO- BREZİLYA

Brezilya da oldukça yüksek suç oranına sahip ülkeler arasında yer almaktadır. Peki neden özellikle Rio’da olay olmakta? Bunun sebebi turist akınının bu şehre yaşanmasından kaynaklıdır. Bildiğiniz gibi festival gibi etkinlikler Rio’da çok yaygın. Son 10 yılda suç oranı azalmış olmasına rağmen yine de güvenli bir şehir olduğu söylenemez. Sokaklarda henüz suçlar oldukça fazla durumda.

6.GUATEMALA CİTY-GUATEMALA

Bu şehir birçok turist ağırlamasına rağmen uyuşturucudan dolayı ortalık fena halde karışık. Cinayet oranlarının yüksek olduğu bu şehirde, araba gasp etmek ve silahlı soygun gibi suçlarda oldukça fazla sayıda işlenmekte. Mümkün olduğu sürece bu şehirden uzak durmanız, sizin sağlığınız açısından iyi olacaktır.

5.ACAPULCO-MEKSİKA

Bundan 10 yıl öncesinde şehir güvenli, turizm kaynağı olan bir konumdayken, günümüzde uyuşturucudan dolayı şehirdeki bu zenginlikler tükenmek üzeredir. Yakın bir tarihte yapılan araştırmaya göre bu şehir, cinayet oranı en yüksek şehirler arasında birinci sırada. Ortalama 100.000 insandan 142 tanesi cinayete kurban gidiyor.

4.BAĞDAT-IRAK

Bağdat şehrinde savaşın etkisinden dolayı, bombalama, silahlı protestolar vb. durumlar çok sık olmaktadır. Bir zamanlar Amerikalılar için uzak durulması gereken yerler başında birinci sırada bulunmuştur. Mümkün olduğunca bu şehre uğramamanız sizin için faydalı olacaktır.

3.KABİL-AFGANİSTAN

Kabil, önceleri dünya üzerindeki en tehlikeli şehir olarak gösterilirdi. Amerika, Kabil şehrini temizlemiş olsa da henüz savaş bölgesi olmaktan çıkmış değil. Terörizmin yaygın olduğu şehirde her an her yerde savaş durumları görülebilir. Kabilin geleceği için pek bir ümit görünmüyor. Nerden ne geleceği bilinmiyor bu tehlikeli şehirde.

2.KARAÇİ-PAKİSTAN

Şiddetin başkenti olarak görülen bu şehirde terör, iç karışıklık ve suçlar oldukça can yakıyor. Suikast, canlı bombamalar, çete savaşları şehirde almış başını yürüyor.

1.SAN PEDRO SULA-HONDURAS

Honduras bizler için küçük bir ülke imajında. Ancak gelin görün ki ülkenin içerisindeki olaylar o kadar küçük değil. Şiddet konusunda meşhur olan San Pedro Sula’da her yüz bin insandan 170 tanesi cinayet veya benzeri şekilde öldürülüyor. Bunlara ek olarak da silah kaçakçılığı da şehirde önüne geçilemeyen bir problem durumunda.