Gerçekten ilginç özelliklere sahip 7 kadın

Bu kadınlar, diğer kadınlardan farklı değil. Sadece özeller. Bu kadınların özellikleri ise, onları yegane yapıyor. Aslında bu özellikleri genellikle bir hastalıktan kaynaklansa da bu kadınlar hastalıkları ile yaşamayı öğrenmişler. Gelin şimdi ilginç özelliklere sahip olan bu kadınlara bir göz atalım.

Julia Gunse: Porfirl adı verilen bir hastalığı bulunan bu kadın, vücudundaki yara izlerinin görünmemesi için her yerini dövme yaptırmış. Porfirl, ise tabir-i caizse insanın vücudunu tam olarak çürüten bir hastalık.

Jyoti Amge: Dünya üzerinde yaşayan en küçük boylu kadın. Boyu tam olarak 63 cm. Hastalığı ise akondroplazi adındaki bir tür cücelik.

Mandy Sellars: Bu kadının hastalığı ise Proteus sendromu’dur. Bu hastalıktan dolayı vücudunun alt tarafı oldukça büyümüş.

Asha Mandela: 2008 yılına kadar dünyanın en uzun saçlı insanıydı. Kendisine Esmer Rapunzel de deniyordu. Ancak, yakalanmış olduğu kanser hastalığına yakalandı ve görmüş olduğu kemoterapi yüzünden saçlarını kaybetti.

Abigail ve Brittany: Bu iki kız kardeş ise, disefalik yapışık ikizler. Beyin ve sinir sistemleri ayrı olsa da 29 yıldır tek bir bedeni paylaşıyorlar.

Mikel Ruffineli: Lipodemi adında bir hastalığın kurbanı olan bu kadın, dünyanın en büyük kalçasına sahip. Bedeni çok fazla yağ üretiyor ve bu da kalçasının bu kadar büyük olmasına neden oluyor.

Aneta Florczyk: Oldukça güçlü bir kadın. Tava dürme rekoru kırarak Guiness Rekorlar kitabına giren bu kadın, 250 kilogram ağırlığı da kaldırabiliyor.