Güldür Güldür Show Oyuncuları ve Gerçek İsimleri

Güldür Güldür Show oyuncuları, oyunları ve tiplemeleriyle çok beğenilen ve ilgiyle takip edilen bir televizyon programıdır, peki  oyuncuların ve Gerçek İsimleri nedir gelin listemize göz atalım. Show TV ekranlarında karşımıza çıkan Güldür Güldür Show piyese dayalı bir Talk Show’dur. Her hangi bir tiyatro oyunundan farklı olarak doğaçlama güldürülerde showun içinde yer almaktadır. Güldürmeyi amaçlayan programda karakterler isim değiştirmemekte, tek bir karakteri farklı piyeslerde ortaya koymaktadır. Tabi ki bu karakterler gerçek isimleri değildir? 

Aziz Güngör Esen- Ali sunal: Aziz Güngör Esen Güldür Güldür Show da bir dış gözlemcidir. Piyes esnasında önündeki zille bazen oyunlara müdahale etmekte ve oyunu durdurmaktadır. Aziz Güngör Esen ise özellikle babası Kemal Sunal’dan tanınan Ali Sunal’dır. Ali Sunal ilk olarak sineme hayatına adımını 1997 yılında Şaban ile Şirin’de yapmıştır. 2000 yılında Fosforlu Cevriye filminde bir sivil polisi canlandırmış. 2002 yılında ise ilk dizi deneyimini yaşayarak En Son Babalar Duyar filminde Mustafa karakterine can vermiştir. 2004 de Sayın Bakanım, 2005 de Kanlı Düğün, 2007 de Sana Mecburum, 2008 yılında Benim Annem Bir Melek ve 2010 yılında Yaprak Dökümü dizilerinde rol almıştır. Ancak daha sonra dizi film hayatına son vererek, 2011 yılında Beşer Beşer, 2012 yılında İnsanlar Alemi ve 2013 yılından bu yana Güldür Güldür Show programında kareografi yönetmenliği yapmaktadır.

Şevket Mircan – Çağlar çorumlu: Programda Şevket karakterini canlandıran Çağlar Çorumlu’dur. Çağlar Çorumlu Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almış ve ekranlarda ilk olarak 2000 yılında rol aldığı 7 numara dizisinde karşımıza çıkmıştır. Prensesin Uykusu, Osmanlı Cumhuriyeti filmlerinde rol almış ve tanınırlığını artırmıştır. Avrupa Yakası, Geniş Aile, Ezo Gelin de rol aldığı dizilerdir. 2013 yılında Güldür Güldür Show programında Şevket karakterini canlandırmış ve çok sevilmiştir. 4 yıldır da bu karaktere can vermeye devam etmektedir.

Bilal koçyiğit

Bilal Koçyiğit – Onur buldu: Güldür Güldür Show da Bilal karakteri programda en çok sevilen karakterlerdendir. Özellikle korkak tiplemeleri oldukça sevilmektedir. Bilal Koçyiğit karakterine ise Onur Buldu can vermektedir. Avrupa Yakası, Doktorlar ve Yalancı Romantik dizi filmlerinde rol almıştır. Ancak tanınırlığını artırdığı film metin Akpınar gibi güçlü bir oyuncuyla rol aldığı Papatyam filmi olmuştur. Sinema filmi olarak ise 2008 yılında Plajda, 2009 yılında Ada: Zombilerin Düğünü ve yine 2009 yılında Aşk geliyorum Demez filminde rol almıştır. 2012 yılında Ata Demirer ile birlikte Berlin Kaplanı filminde rol almışken, 2014 yılında yine Ata Demirer ile birlikte Eyvah Eyvah 3 filminde rol almıştır. Tanınırlığını ise 2013 yılından bu yana Bilal karakterini canlandırdığı Güldür Güldür Show programında kazanmıştır.

 

İbrahim Çekiç – Rüştü Onur Atilla: Güldür Güldür Show programının en çok sevilen karakterlerinden biri ise İbrahim’dir. İbrahim özellikle kilolarıyla programın en sevilen tiplemesi olmuştur. Gerçek ismi Rüştü Onur Atilla olan İbrahim Çekiç her ne kadar Güldür Güldür Show programıyla tanınırlığını artırsa da daha öncesinde de birçok dizi ve filmde rol almıştır. Huzurum Kalmadı, Şen Yuva, Kahve Bahane, Kavak Yelleri, Yola Çıkmak ve Eyvah Eyvah 3 dizi ve filmlerinde rol almış, oyunculuğunu tanıtmıştır. 2013 yılında ise Güldür Güldür Show programında İbrahim karakterini canlandırmaya başlamış ve gönüllerde taht kurmayı başarmıştır.

Yeter Kazak – Doğa Rutkay: Güldür Güldür Show programında Yeter Kazak karakterini canlandıran Doğa Rutkay Yeter karakteriyle çok sevilmektedir. Özellikle programda doğa tutkunu ve her şeyin doğalından yana olan, sağlıklı bir yaşam isteyen Yeter eşi İbrahim’i tanıştırdığı yeni maceralar oldukça ilgi çekiyor. Doğa Rutkay daha önce tanınmış ve birçok dizi filmde rol almış bir oyuncudur. Doğa Rutkay birçok karaktere göre oyunculuk konusunda daha tecrübeli bir geçmişe sahip. İlk kez 1998 yılında Cumhuriyet filmiyle beyaz perdede kendini göstermiştir. Daha sonra Çiçeği Büyütmek, Günaydın İstanbul Kardeş dizilerinde yer almıştır. Ancak 2001 yılında Mehmet Ali Erbil’le rol arkadaşlığı yaptığı Aşkım Aşkım dizisinde ününü artırmıştır. Daha birçok film dizide oynamış ancak bunlar arasından en çok bilinenleri Şans Kapıyı Kırınca, Avrupa Yakası, Pembe Patikler, Dersimiz Atatürk ve Çakallarla Dans 2 Hastasıyız Dede olmuştur. 2013 yılında ise Güldür Güldür Show karakterleri içinde yer almış, Yeter karakteriyle çok daha fazla sevilmiştir.

İsmail Canevimden – Alper Kul: Güldür Güldür Show programında kelliği ve konuşma stiliyle dikkat çeken İsmail Tiplemesine Alper Kul can vermektedir. Sinemada karşımıza ilk olarak 1997 yılında Hamam filmiyle çıkan Alper Gül, 2009 da ise Yılan Hikayesi dizisiyle dizi hayatında kendini bulmuştur. Sahnelenen en uzun tek kişilik film olan Mağara Adamı filmini 2009 yılında sahneye koymuş ve bu deneyimi sayesinde birçok kişi tarafından tanınmış, sevilmiştir. 2010 yılında ise Babamın Oğlu filmini yazmış. Tek kişilik olan bu filmi 3 yıl boyunca sahnelemiştir. Bu anlamda birçok dikkat çekici başarılara imza atmıştır. Birçok dizi ve filmde rol alan Alper Kul’un en çok bilinen filmleri ise Güneşi Gördüm, Şen Yuva, Sümela’nın Şifresi Temel, Barcelona’nın Şifresi ve Moskova’nın Şifresi Temel filmlerinde başrolü canlandırmıştır. 2012 yılında Aylin Contente ile evlenmiş ve 2013 yılından bu yana Aylin Contente ile birlikte Güldür Güldür Show programında yer almaktadır.

Burcu Yerler- Aylin Kontente: Güldür Güldür Show programında Burcu Yerler karakterine Aylin Contente can vermektedir. Aylin Contente birçok dizi ve filmde yer almıştır. İlk kez 2003 yılında Kampüsistan TV dizisiyle ekran karşısına geçmiştir. Daha sonra televizyon dizisi kariyerine Yaprak Dökümü ve Sevgili Dünürüm dizileriyle devam etmiştir. Geniş Aile dizisinde canlandırdığı psikolog karakteriyle tanınırlığını artırmış ve Seksenler dizindeki Suzan karakteriyle daha çok sevilmiştir. Son olarak ise 2013 yılından bu yana Güldür Güldür Show programında Burcu karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca yine Güldür Güldür Show programında rol alan İsmail Kul ile evlidir.

Hüseyin – Erdem Yener: Güldür Güldür Show programından en çok sevilen karakter ise Hüseyin’dir. Hüseyin karakterine ise Erdem Yener can vermektedir. Erdem Yener müzikle çok fazla ilgilenmiş 13 yaşında şarkılar yazmaya başlamış ve 18 yaşında müzik grubunu kurarak konserler vermeye başlamıştır. Bir çok film için beste, aranjör ve söz yazarlığı yapmıştır. Yayın hayatına ise “Kim Tutar Sizi” yarışma programıyla sunucu olarak karşımıza çıkmıştır. Reklamlarda rol almış ve 2011 yılında Başrolde Aşk filminde rol almıştır. 2012 yılında İnsanlar Alemi Show programında, 2013 yılında Güldür Güldür Show programında oyunculuk yaparak kariyerini güçlendirmiştir.

Nezaket- Özge Borak: Güldür Güldür Show programında Nezaket karakterini canlandıran Özge Borak daha önceden birçok film ve dizide rol almıştır. Kara Gün, Sultan Makamı, Ihlamurlar Altında dizileriyle yayın hayatıyla tanışan Özge Borak, 2010 yılında Akasya Durağı ve Küçük Kadınlar filmleriyle daha çok tanınmıştır. Eyvah Eyvah 2 karakterinde Müjgan karakterini canlandırmış ve bu filmde tanıştığı Ata Demirer ile evlenerek hayatlarını birleştirmiştir. Güldür Güldür Show programında ise Nezaket karakterini canlandırmıştır.

Sinem –  İrem Sak: Güldür Güldür Show programında sinem karakterini İrem Sak canlandırmaktadır. 2010 yılında Şen Yuva dizisinde Şehrazat karakterini canlandırmış. 2012 yılında rol aldığı Yalan Dünya dizisiyle ün kazanmış ve sevilmiştir. Show programlarına ise 2011 yılında Beşer Beşer’le başlamış, 2012 yılında İnsanlar Alemi ve 2015 yılında Güldür Güldür Show programıyla devam etmiştir.

Dilek – Ayşegül Akdemir: Güldür Güldür Show programında Dilek karakterini Ayşegül Akdemir canlandırmıştır. Ayşegül Akdemir ilk kez BKM Mutfak Çok Güzel Hareketler Bunlar programında tanınmıştır. Daha sonra Çok Film Hareketler Bunlar filminde, Neşeli Hayat ve Zamanda Dans filmlerinde rol almıştır. 2013 yılında ise Güldür Güldür Show programında Dilek karakterini canlandırmaya başlamıştır.

Mehtap – Meltem Yılmazkaya: Güldür Güldür Show programında Mehtap karakterini canlandıran Meltem Yılmazkaya oyunculuk hayatına ilk kez 2009 yılında Aile Saadeti dizisinde canlandırdığı Fitnat karakteriyle çıkmıştır. Daha sonra Benim Annem Bir Melek, Şen Yuva, Adım Bayram Bayram dizilerinde rol almıştır. Daha sonra 2011 yılında Beşer Beşer televizyon programında ve 2013 yılından bu yana Güldür Güldür Show programında Mehtap karakterini canlandırmıştır.

Fikri Tarhanacı – Aziz Aslan: “Kıskandın değil mi köpek!” repliği ile güldür güldür programında onu izleyenleri kahkahaya boğan aziz aslan usta oyunculuğu ile kendinden söz ettirmeyi başarıyor, fikri ismiyle karşımıza çıkan oyuncu bu karakteri en iyi şekilde yönetiyor.

Ankara üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünden mezun olmuştur, bahçeşehir üniversitesinde oyunculuk alanında yüksek lisans yapan güldür güldür oyuncusu aziz aslan, bir çok bilindik sinema filminde de rol almıştır.

Güldür güldür eğlence programının diğer oyuncuları ise şöyle;

Bahadır – Burak topakoğlu

Mustafa – Özgür Aydın

Mesut – Uğur Bilgin

Aysel – Derya Karadaş

Hamza – Kıvanç Baran Arslan

Samet – Korhan Herduran

Hayati – Mahir İpek

Bahar candan –  Aslı İnandık

Güldür Güldür şov oyuncularının sevgilileri