İzledikten sonra aşık olmak istiyorum dedirten 34 romantizm konulu film

Bu günkü listemizde birbirinden muhteşem romantizm konulu filmler hakkında bir derleme yaptık. İzlediğinizde içinizi ısıtan ve farklı duygular yaşamanızı sağlayan bazı filmler hem aşkınızı tazeleyecek, hem de yeniden aşık olmanızı sağlayacak türdendir. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğiz; Her aşk mutlu sonla bitsin isteriz ancak bazen böyle olmayabilir, Listemizde sizleri romantizmin zirvesine taşıyacak 34 aşk filmini bulacaksınız. İşte, o liste;

1- Leap Year / Aşka Yolculuk – IMDb: 6,4 ( 2010 )

Anna, sevgilisinin dört yıldır evlilik teklifi yapmaması üzerine, kadınların 29 Şubat’ta erkeklere evlilik teklif ettikleri bir İrlanda geleneğini düşünerek ipleri eline alır. Erkek arkadaşına evlilik teklifi yapmak için, onun arkasından Dublin’e gidecektir.

2- Sweet November / Kasımda Aşk Başkadır – IMDb: 6,6 ( 2001 )

Sara, çekici biridir ve erkeklerin iyi taraflarını ortaya çıkarma özelliği vardır. Nelson ise, işten başka bir şey düşünmeyen, yalnızca kar ve zarar hesapları yapan bir kişiliğe sahiptir. Bu durum Sara ile tanışınca değişecektir. İkili birbirlerinden etkilenmişlerdir, ancak henüz bağlanmaya hazır olmadıkları için bildik ilişkilerden farklı bir birliktelik yaşamaya başlarlar. İkili bir aylık bir denemeden sonra kendi yollarına gideceklerdir. Karşılıklı olarak bir beklenti, bir baskı ve de bağlılık yok. Her ikisinin de düşünemedikleri şey aşık olmaktır.

3- A Lot Like Love / Aşk Gibi Bir Şey – IMDb: 6,6 ( 2005 )

Emily ve Oliver’ın ilk tanışmaları uçakta yaşanır. Oliver, üniversiteden yeni mezun olmuş, oldukça yoğun bir iş temposu ve geleceğe dair büyük hayalleri olan biridir. Bundan dolayı da devamlı olarak seyahat etmektedir. Hayallerinden biri de, iş yaşantısında başarılı olmanın yanı sıra, gerçek aşkı yaşamaktır. Emily ise, özgürlüğüne çok düşkün olan bir kızdır. Her zaman içinden nasıl geliyorsa öyle davranmakta, çılgınca gelebilecek tutkularının peşinden koşmaktan vazgeçmemektedir. Bu iki genç iki farklı hayatı ve bakış açısını tercih etmişlerdir. İkilinin hayatı farklı dönemlerde kesişir gibi olsa da, birbirleri için uygun olmadıkları gayet nettir. Birlikte yapamadıkları halde, ayrılamazlar da…

4- Just Like Heaven / Cennet Gibi – IMDb: 6,7 ( 2005 )

David, San Francisco’da yeni bir daire kiralar, ancak en son istediği şey de bir oda arkadaşının olmasıdır. Fakat Elizabeth adında güzel ve genç bir kadın, ansızın karşısına çıkar ve hayatındaki karmaşa da bu şekilde başlar. Bu genç kadın, evin kendisinin olduğunu söylemektedir. Durumun yanlış bir anlamadan kaynaklandığını düşünen David, Elizabeth’in birden ortaya çıkması gibi, aniden ortadan kaybolmasıyla şaşkına döner.

5- 50 First Dates / 50 İlk Öpücük – IMDb: 6,8 ( 2004 )

Lucy’ye giderek büyük bir ilgi duymaya başlayan Henry, yaşadığı yerin kızlarıyla çıkma konusundaki kuralını bozarak onu ertesi gün kahvaltıya davet eder. Sonraki gün Cafe’ye giden Henry, Lucy ile gerçekleştirdiği konuşmalardan söz edince, Lucy de onu bir tür sapık gibi düşünür ve çevresindekilerden yardım ister. Ayrıca Henry’nin tam olarak kim olduğu ile ilgili bir bilgisi yoktur. Ancak Henry şunu anlar; Şayet Lucy’nin sevgisini istiyorsa, her gün yeni baştan başlamalıdır.

6- Serendipity / Tesadüf – IMDb: 6,9 ( 2001 )

Noel öncesi New York. Bloomingdale’de son bir çift kaşmir eldiven kalmıştır ve Sara ile Jonathan, bu eldiveni aynı anda satın almak isterler ve böylece tanışmış olurlar. Eldivenin kime ait olması gerektiğini kararlaştırmak amacıyla Serendipity adındaki küçük bir kafeye giderler.

7- One Day / Bir Gün – IMDb: 7,0 ( 2011 )

Zıt kutuplarda olan iki kişi ve üniversiteden mezun oldukları gün tanışmışlardır. Beraberce geçirecekleri günün ardından, hayatları boyunca devam edecek arkadaşlıkları başlar.

8- P.S. I Love You / Not: Seni Seviyorum – IMDb: 7,0 ( 2007 )

Güzel ve zeki bir kadın olan Holly Kennedy, hayatının aşkı olan adamla evlidir. Kocası esprili, tutkulu ve tez canlı biri olan İrlanda kökenli Gerry’dir. Amansız bir hastalık nedeniyle yaşamını yitiren Gerry’nin ardından Holly’nin hayatı da alt üst olur. Kendisine destek olabilecek tek insan artık onunla değildir. Hiç kimse, Gerry’nin tanıdığı kadar onu tanıyamaz. Ama Gerry ölmeden önce her şeyi planlamıştır.

9- Wicker Park / Hep Seni Aradım – IMDb: 7,0 ( 2004 )

Matthew, Chicago’da Wicker Park’ta yaşamaktadır. Çalıştığı işyerinin karşısında yakın arkadaşı Luke’un ayakkabı dükkanı vardır ve bir gün vitrine bakan bir kız görür. Matthew, bu kızla tanışmak amacıyla her şeyi deneyecektir, ama bu kızla yaşayacağı ilişkinin tüm yaşamını etkileyeceğini bilmemektedir. Matthew ile Lisa tanışıp birbirlerine aşık olmuşlardır, ancak kader de ağlarını örecektir.

10- Becoming Jane / Aşkın Kitabı – IMDb: 7,1 ( 2007 )

Jane 20 yaşında genç bir kızdır. Tom Lefroy adında İrlandalı bir gençle tanıştığı zaman, onun cüretkarlığı ve zekası Jane’i meraklandırır. Jane, Lady Gresham’ın yeğeninin evlilik teklifini reddedip, sosyal adetlere ve ailesine karşı gelebilir mi? Film, edebi bir deha olan genç bir kadının, tüm yaşamını ve eserlerini aşka feda edişini anlatmaktadır.

11- 10 Things I Hate About You / Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi – IMDb: 7,2 ( 1999 )

Kat ve Bianca kardeştirler. Bianca okuldaki popüler kızlardandır, ancak henüz daha hiçbir erkek çocukla çıkmamıştır. Bianca’nın ablası olan Kat serti asabi ve alaycı bir kişiliğe sahiptir. Bu özellikleri yüzünden hiçbir erkek çocuk ona yaklaşamaz. Bianca bir erkekle çıkmak ister, ancak ailenin kesin kuralları nedeniyle bunu yapamaz. Ailenin kuralına göre, ilk önce ablası Kat’in bir erkekle çıkması gerekmektedir. Fakat bu olanaksız gibi görünmektedir. Bianca, bu sorunu çözüp kendi önünü açmak için, okuldaki hiçbir kızı beğenmeyen bir çocuğu devreye alacaktır.

12- Now Is Good / Aşk, Şimdi – IMDb: 7,3 ( 2012 )

Lösemi hastası olan Tessa, dört yıl süreyle kemoterapi görmüş, doktorların da iyileşemeyeceği teşhisini koyduğu bir genç kızdır. Tessa, çaresiz ölümü kabullenmiştir ve son zamanlarını hastanede geçirmek istememektedir. Bu dönemleri sevdiği insanlarla birlikte geçirmeye karar verir. Ölmeden evvel yapmak istediği şeyleri bir liste haline getirmeye başlar.

13- A Walk to Remember / Uzaktaki Anılar – IMDb: 7,4 ( 2002 )

Landon Carter, içinde yer aldığı çetenin başı zora girdiğinde, kendisini birden bire okul tiyatrosunda sahnelenen bir oyunda bulur. Bu okul tiyatrosunda Jamie adında kendi halinde sessiz bir kız da vardır. Carter, Jamie’ye aşık olur ve bütün yaşamı değişmeye başlar.

14- Aşk Tesadüfleri Sever – IMDb: 7,5 ( 2011 )

Doğdukları andan başlayarak, çocukluk ve gençlik dönemlerinde yolları Ankara’da kesişmiş olan, 2010’da İstanbul’da tanışan Deniz ve Özgür’ün engellerin de olduğu aşkları anlatılmaktadır. Film, diğer taraftan geri dönüşler yaparak ikilinin bugünlerine ışık tutacak dönemleri de anlatılıyor.

15- The Painted Veil / Duvak – IMDb: 7,5 ( 2006 )

Genç İngiliz çiftin 20’li yıllarda yaşadıkları aşk hikayesi ele alınmaktadır. Kitty, üst sınıftn biridir, Walter ise orta sınıfa ait doktordur ve onunla yanlış bazı sebebplerden dolayı evlilik yapmıştır. Şangay’a giderler ve burada kadın başka biriyle aşk yaşamıştır. Walter ise, eşinin aldattığını öğrendiğinde, ondan intikam almak amacıyla Çin’de ölümcül bir salgının olduğu yerden gelen iş teklifini kabul eder. Karısını da buraya götürecektir. Yolculuklarında ikilinin ilişkisi bir anlam kazanmaya başlayacaktır. Bu salgın hastalığın olduğu dünyanın uzak köşelerinden birinde, artık ortak bir amaçları vardır.

16- Ah Nerede – IMDb: 7,7 ( 1975 )

Ferit ve kardeşleri okumak için İstanbul’a gitmişlerdir. Babaları varlıklı bir çiftçidir ve asıl hedefledikleri kızlarla gezmek, onlarla eğlenerek İstanbul’un keyfini sürmektir. Babası Ferit’i köyden bir kızla nişanlamıştır. Ancak Ferit İstanbul’da Zehra ile tanışır ve ona aşık olur. Büyük bir çıkmaza giren Ferit, bir yandan köydeki nişanlısını diğer yandan da aşık olduğu Zehra’yı düşünmektedir. Ama diğer taraftan gezip tozduğu ve gönül eğlendirdiği kızlar da cabası…

17- Love Actually / Aşk Her Yerde – IMDb: 7,7 ( 2003 )

Film, bir yılbaşı arifesinde Londra’da geçmekte olan 10 farklı aşk öyküsünü ele almaktadır. Hepsi değişik karakterlerde olan kahramanların, başlarından geçen aşk hikayeleri ve hayata bakış açıları da anlatılmaktadır. Bu karakterlerin birbirleriyle olan bağlantıları da filme ayrı bir ilginçlik katmaktadır. Beklentilerin gerçekleşmemesi, kalplerin kırılması, şansını fazla zorlayanlar, kahkahalar, büyük yaralar alanlar ve viddi riskler alanlar… Yani filmde aşka dair her şey var.

18- Titanic – IMDb: 7,7 ( 1997 )

Yirminci yüzyılın başlarında teknoloji büyük bir hızla ilerlemektedir. Bu nedenle de insanlar, üstesinden gelemeyecekleri hiçbir sorunun olmadığına inanmaktadır. Yeni yapılan dev transatlantik Titanic de insanlığın doğaya karşı bir gövde gösterisi konumundadır. Bu transatlantiğin yolcularının içinde birkaç yılını Avrupa’da geçirip geri dönen, genç ressam Jack ile nişanlısı ve annesi ile yolculuk eden Rose adında genç bir kız da bulunmaktadır. Jack ile Rose, tesadüfen tanışırlar ama aralarındaki sınıf farkını düşünmeksizin birbirlerine yakınlık hissedeceklerdir.

19- About Time / Zamanda Aşk – IMDb: 7,8 ( 2013 )

Tim Lake 21 yaşına girmiştir ve ailesindeki erkeklerin sahip olduğu çok gizli bir yeteneğinin olduğunu anlayacaktır. Ailenin bütün erkeklerinin zamanda yolculuk yapabilme yeteneği vardır ve artık Tim de bu yeteneğini kullanmaya başlayacaktır. Tim, geçmişte kendisine utanç veren olayları değiştirmek istemektedir ve bunun için zamanda yolculuklarına başlar. Aradan az bir süre geçtikten sonra Londra’ya taşınan Tim, burada çok çekici biri olan Mary’ye aşık olacaktır.

20- Jeux d’enfants / Cesaretin Var mı Aşka – IMDb: 7,8 ( 2003 )

Julien’in annesi kanser nedeniyle ölüm döşeğindedir. Sophie ise, göçmenliğin getirdiği zorluklarla mücadele etmektedir. Bu ikili arasında çok özel bir bağ bulunmaktadır. Aralarındaki bağ, oynadıkları cesaret oyunuyla daha da güçlü hale gelmektedir. Oyun gereği, birbirlerine sırasıyla sınava sütyenle gitmek, okuldaki en sert çocuğa tokat atmak gibi zor görevler vermektedirler. Zaman içinde önlerine çıkan zorluklar da bu oyunun parçası olur. Oynadıkları oyun, ikilinin arasındaki aşkı alevlendirse de, birbirlerine kavuşmalarına mani olmaktadır.

21- Atonement / Kefaret – IMDb: 7,8 ( 2007 )

Briony Tallis, 1935 yılında 13 yaşındadır. Ablası olan Cecilia ve hizmetçinşn oğlu olan Robbie Turner arasındaki flörte tanıklık etmiştir. Fakat büyüklere özgü tavırları henüz daha tam olarak anlayamayan Briony, ablasının ve Robbie’nin sergilediği bu tabloyu müthiş edebiyat yeteneği ile birleştirir. Bunu yaptıktan sonra da herkesin hayatını sonsuza kadar değiştirecek bir suç işlemiş olacaktır.

22- 500 Days of Summer / Aşkın 500 Günü – IMDb: 7,8 ( 2009 )

Tom, bir kız görür ve ilk gördüğünde de bu kıza aşık olur. Artık yaşamını bu kızla geçirmesi gerektiğini düşünmektedir ve buna inanmaktadır. Ama Summer, ilişkilere inanmadığı gibi, aşka da inanmamaktadır.

23- Pride & Prejudice / Aşk ve Gurur – IMDb: 7,8 ( 2005 )

Lizzie ile Darcy birbirleriyle karşılaşırlar ve zaman geçtikçe, benzer karakterleri olan bu iki kişinin ilişkisi aşk ve gurur çekişmesine dönüşecektir. Aşk zaferini ilan edip, bakalım Lizzie’nin neden evlenmesinin gerekli olduğunu anlatabilecek mi?

24- Roman Holiday / Roma Tatili – IMDb: 8,0 ( 1953 )

Çıktığı Avrupa turunun yoğunluğundan çok sıkılan, saray protokolüne göre yaşayan Prenses Ann, Roma’da neşeli ve çılgınca zamanlar geçirmek istemektedir. Bir gece aniden kimseye söylemeden kaldıkları yeri terk eden Prenses, parkta bir bankta uyuyakalır. Prensesin şansı vardır, çünkü yardım sever bir adam onu alarak kendi evine götürür. Bu yaşadıkları genç Prenses’e pahalıya mal olacaktır. Çünkü onu evine alan kişi ülkenin en açıkgözlü gazetecilerinden olan Joe Bradley’dir ve büyük bir haberin manşeti olmanın eşiğindedir.

25- Edward Scissorhands / Makas Eller – IMDb: 8,0 ( 1990 )

Edward, çekicidir ancak mükemmel değildir. Çünkü mucit aniden ölmüştür ve Edward’ı yarıda bırakmıştır. Ellerinin yerinde uzun ve keskin metal parçaları kalmıştır. Merhametli bir Avon hanımının, ailesiyle beraber yaşaması için onu evine götürmesine kadar tek başına karanlıkta yaşamıştır.

26- The Notebook / Not Defteri – IMDb: 8,0 ( 2004 )

Kuzey Carolina’nın sahil kasabalarından biri olan Seabrook’a genç bir kız gelir. 40’lı yıllarda ailesi ile birlikte sakin bir yaz geçirmeyi düşünen Allie, bir karnavalda Noah ile tanımış ve yakınlaşmıştır. Kızı gördüğü an Noah, hayatını onunla birleştirmesi gerektiğini anlamıştır.

27- The Graduate / Aşk Mevsimi – IMDb: 8,1 ( 1967 )

Benjamin Braddock, okulunu yeni bitirmiş, hem ailesinin hem de aile dostlarının önerilerinden bunalmış, hayata tedirgin bakar halde banliyöde bulunan evlerindeki havuzda günlerini geçirmeye devam etmektedir. Babasının patronunun eşi olan Bayan Robinson’un onu baştan çıkarmasıyla hayatı değişecektir. Bunun yanı sıra Benjamin, Robinson’ların kızları Elaine ile yakınlaşmıştır. Bu genç adamın metres, sevdiği kızın annesi olunca yaşananları artık siz tahmin edin.

28- Before Sunrise / Gün Doğmadan – IMDb: 8,1 ( 1995 )

Celine Fransız bir yüksek lisans öğrencisidir. Jesse ise Amerikalı bir gençtir ve Budapeşte – Viyana seferini yapmakta olan bir trende, bir çiftin kavgasu esnasında tanışırlar. Jesse Celine’e sonraki gün uçağı olduğunu, ancak parası kalmadığı için sabaha dek Viyana sokaklarında gezeceğini söyler ve kendisine eşlik edip edemeyeceğini sorar. Teklifi kabul eden Celine ile birlikte Viyana’da trenden inerler. Yaklaşık 14 saat süreyle her ikisinin de hayatını derinden etkileyecek bir birlikteliğe adım atmışlardır.

29- The Fault in Our Stars / Aynı Yıldızın Altında – IMDb: 8,2 ( 2014 )

Hazel, üç senedir tiroid kanseri ile savaşmaktadır. Kanser 16 yaşındaki Hazel’in akciğerlerine de sıçramıştır ve bu yüzden oksijen tüpü ile yaşamaktadır. Kanserli hastaların devam ettiği bir grupta seans sırasında Augustus adında bir gençle tanışır. Uzun süre beyin tümörü ile mücadele etmiş olan genç, bu süreçte bir bacağını kaybetmiştir. Hazel ve Augustus birlikte zaman geçirmeye devam ettikçe birbirlerine aşık olurlar.

30- My Sassy Girl / Hırçın Sevgilim – IMDb: 8,2 ( 2001 )

Kyun-woo kolejde okumaktadır. Bir akşam okuldan evine dönerken metroda güzel ancak çok sarhoş bir kızla karşılaşır. Metro hattının yanında zorla ayakta duran kızı, Kyun-woo trenin önüne düşüp ölmekten kıl payı kurtarır. Kızla birlikte trene bindiklerinde, kızın Kyun-woo’nun kız arkadaşı olduğunu zannederler. Trendeki diğer insanların suçlayıcı bakışları nedeniyle, kızın sorumluluğunu almak zorunda kalır ve onu bir motele kadar götürür.

31- A Moment to Remember / Hatırlanılacak Bir Anı – IMDb: 8,3 ( 2004 )

Devamlı şekilde yolları şaşıran bir kız, umutsuzca aşkın peşinden gitmektedir. Bir gün yeniden unutkanlığı yüzünden bir erkekle tanışmış ve ona aşık olmuştur. Bir miktar zorlama ile gerçek bir aşka dönen bu ilişki, zaman içinde umutsuz bir hastalığa kurban gidecektir. Aşkın tek besini olan anılar, yavaşça hafızadan silinir ve anıların yok olmasıyla korku da başlar.

32- Eternal Sunshine of the Spotless Mind / Sil Baştan – IMDb: 8,4 ( 2004 )

Clementine adındaki kadın Joel Barish adındaki sevgilisini, yeni bir sistemle hafızasından tamamen sildirmiştir. Bu durumu öğrenen Joel’in kalbi çok kırılmıştır ve o da aynısını yapmaya karar verir. Sevgilisi Celementine’in yavaşça hafıasından silindiğini fark eden Joel, hata yaptığını ve onu çok sevdiğini anlar. Yaptığı bu şeyi düzeltmek için belki de geç kalmıştır.

33- Le fabuleux destin d’Amelie Poulain / Amelie – IMDb: 8,5 ( 2001 )

Amelie, oldukça tuhaf bir anne ve baba tarafından büyütülmüştür. Amelie, Paris’te bir kafede garsonluk yapmaktadır ve akşamları da küçük dairesinde yalnız başına yaşamaktadır. Hayattan hiçbir beklentisi ve arkadaşı da olmayan bu sevimli genç kızın yaşantısı, kısa süre içinde değişecektir. Banyoda çok eskiden kalmış bir kutu bulan Amelie, bu kutuyu sahibine vermek için uğraşır ve bunu başarır. Bu yaptığından sonra, artık etrafındaki insanlara yardım edip hayatlarını iyileştirmek ister. Bu sırada tanıştığı Nino ismindeki adamdan etkilenir. Nino ile konuşup kendi hayatının değişmesini de sağlayacak mıdır?

34- Selvi Boylum Al Yazmalım – IMDb: 8,7 ( 1978 )

İlyas bir kamyon şoförüdür ve iş için gittiği bir köyde Asya’yı görmüştür. Onu gördüğü anda da aşık olmuştur. İlyas ile Asya’nın arasındaki ilişkiyi, kaderlerini çizecekleri doğru ya da yanlış tercihleri belirleyecektir.

hacklink hacklink al hacklink hacklink al viagra krem sunucu guvenligii seo sunucu bypass ilginc bilgilere free hosting