Komedi konulu filmler izlerken çok güleceğiniz 45 süper komik film

Komedi konulu birbirinden harika filmleri bir araya getirdik, eğer sizde bu kategoriyi sevenlerdenseniz bu listemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Ancak listemize yerli komedi filmlerini almadık. Zaten,hepimiz yerli komedileri tekrar tekrar seyrediyor hala keyifli dakikalar geçiriyoruz. Bu yüzden sadece yabancı komedileri sıraladık. İşte, kahkaha atarak izleyeceğiniz ve güzel vakit geçireceğiniz 45 komedi filmi;

1- Sister Act / Yırtık Rahibe – IMDb: 6,2 ( 1992 )

Deloris Las Vegas’ta şarkıcılık yapmaktadır. Mafya ile ilgili bir cinayete tanık olmuştur ve polis onun gizlenmesi için bir manastıra yerleştirir. Manastırın baş rahibesi Deloris’e güvenmemektedir ve manastırdaki diğer rahibeleri etkilemesinin önüne geçmek için attığı her adıma sınırlama getirir. Deloris, başarısız manastır korosunu başarıya ulaştırınca ve toplumsal projelerde katkı sağlamaya başladıkça bir televizyona röportaja malzeme olur. Bu durum cinayet tanığı olan deloris için iyi değildir, çünkü mafya bunu görür ve onun peşinden geleceklerdir.

2- The Longest Yard / En Uzun Mesafe – IMDb: 6,4 ( 2005 )

Aşırı alkollü bir şekilde araç kullandığı için cezaevine giren eski bir futbol yıldızı, cezaevinde mahkumlardan meydana gelen iddialı bir futbol takımı kurar. Kurduğu takım gardiyanlarla bir maç yapacaktır. Maçtan önce oldukça sıkı bir hazırlık dönemi geçiren takım ve koç, hem seyircileri hem de gardiyanları şaşkına çevirecektir.

3- Click – IMDb: 6,4 ( 2006 )

Orta sınıf bir Amerikan ailesinin babası olan Michael Newman bir mimardır. Karısı Donna, kızları Samantha, oğulları Ben ve her zaman yanlarında olan kendi anne ve babalarıyla birlikte mutlu bir hayat sürmektedirler. Mimar olan Michael işkolik biridir ve patronunu memnun etmek ve şirkette ortaklık elde etmek için stres altında sürekli çalışmaktadır. Bu yüzden ailesini de ihmal etmektedir. Televizyonu için uzaktan kumanda almak için girdiği dükkanda satıcı Morty ile tanışır. Bu tuhaf adam Michael’e hayatını kumanda edebileceği bir uzaktan kumanda verir. Michael, bu kumandayı çok fazla kullanarak kontrolü kaybeder. Sonucunda ailesinin ve kendisinin hayatının değerini anlayacaktır.

4- Accidental Hero / Zoraki Kahraman – IMDb: 6,5 ( 1992 )

Bir uçak kazası gerçekleşir ve bu kazada canlı kalan kazazedeler tesadüf eseri biri tarafından kurtarılır. Ancak bu kurtarma konusu başka biri tarafından sahiplenilecek ve bu kişi durumu kendisine mal edecektir. Bunun yanı sıra, bu durumu sahiplenen kişi bir gazeteci sayesinde medyatik bir kahraman haline getirilecektir.

5- Accepted / Çılgınlar Sınıfı – IMDb: 6,5 ( 2006 )

Lise son sınıfta okuyan Bartleby’nin mezun olma zamanı yaklaşmaktadır ve öğrenimine devam edeceği okulu bulması gerekmektedir. Belirdeği okullara başvuru yapmaya başlar, ancak tüm okullar ilginç bir biçimde onu kabul etmemektedir. Bartleby ne yapacağını şaşırmış durumdadır, ancak aklına tuhaf ve ilginç bir fikir gelmiştir. O da; Kendi okulunu kuracak ve kendi eğitimini burada kendisi tamamlayacaktır.

6- Get Smart / Akıllı Ol – IMDb: 6,5 ( 2008 )

ABD’de bir casus birimi olan Control, beklenmedik bir saldırıya uğrar ve işler içinden çıkılmaz bir hal alır. Control’ün komuta merkezi zarar görmüştür ve ajanlarının tüm bilgileri açığa çıkmıştır. Bunun üstesinden gelmek için Maxwell Smart’ın terfisinin yapılması gerekir. Her zaman Ajan 23’le çalışmak istese de, Ajan 99’la çalışması gerekecektir. Artık önlerinde yok edilmesi gereken bir kaos bulunmaktadır ve acaba, Ajan 99 ile Maxwell bu kaosun üstesinden gelebilecekler mi?

7- The Ugly Truth / Kadın Aklı Erkek Aklı – IMDb: 6,5 ( 2009 )

Abby Richter, televizyonda bir sabah programı yapımcısıdır. Programını abartılı bir kişiliği olan Mike sunmaya başlayınca keyfi kaçar. Bu durumda iki zıt karakterin, ilişkilerine dair bir anlaşma yapmaları ve orta bir yol bulmaları gerekecektir. Anlaşmanın şartları şöyledir; Abby, yeni biriyle tanıştığında Mike ona yardım edecektir. Eğer sonucu istediği gibi olmazsa da Mike işi bırakacaktır. Mike, bu zaman zarfında Abby’ye ilişkiler konusundaki çirkin gerçekleri ispatlar. Ancak Mike’ın bu taktikleri hiç beklenmedik bir sonuca ulaşır. Abby aradığı aşkı bulurken, Mike, Abby’ye aşık olmuştur bile…

8- Hitch / Aşk Doktoru – IMDb: 6,6 ( 2005 )

Alex Hitchens, flört etmeleri için erkeklere yol gösteren ve aradıkları kadını bulmalarına yardımcı olan bir aşk doktorudur. Sara da New York’ta bir gazetede dedikodu köşe yazarıdır. Hem Sara hem de aşk doktoru Alex, karşı cins konusunda yeterli donanıma sahiptirler. Karakterleri ve kişiliklerinin zıtlığına rağmen bir ilişki yaşamaya başlamışlardır. Sara’nın mercek altına aldığı en son kişi, Alex’in müşterisidir ve işler karışacaktır.

9- Bruce Almighty / Aman Tanrım – IMDb: 6,7 ( 2003 )

Bruce Nolan, hayatındaki her şey istediği gibi giden ünlü bir televizyon muhabiridir. Günün birinde işleri ters gittiğinde tanrıya isyan eder ve beklenmedik bir karşılık görür. Sürekli tanrıya isyan etmeye başlayan Bruce, her şikayetinde ilginç durumlarla karşılaşır ve bir gün tanrıyla tanışır. Nolan’a insan şeklinde görünen tanrı, bu sızlanmalarının karşılığını Nolan’a bir planla verecektir.

10- Liar Liar / Yalancı Yalancı – IMDb: 6,8 ( 1997 )

Fletcher Reede, bir savunma avukatı olarak çalışmaktadır ve 5 yaşına giren oğlunun yaş günü partisine patronu olan Miranda ile seks yapmak uğruna yalan söyleyip gitmez. Max, doğum günü pastasını üflerken, babasının bir gün süreyle yalan söylememesini diler. Max’in bu dileği gerçekleşir ve Fletcher, patronu Miranda’nın “dün akşam nasıldı?” sorusuna “daha iyi tecrübelerim oldu” diyerek yanıt verir. Ofiste hiçbir zaman çıkmadığı telefonlara cevap vermeye, iş arkadaşları hakkında neler düşündüklerini açıkça söylemeye başlamıştır. Bahane uyduramama veya yalan söyleyememe konusunda sıkıntılar yaşar, ancak bu daha başlangıçtır…

11- Yes Man / Bay Evet – IMDb: 6,8 ( 2008 )

Ona sorulan ya da ondan istenen her şeye hayır demeyi kendisine alışkanlık haline getirmiş olan Carl Allen, bir arkadaşının tavsiyesiyle bir yardım programına girer. Bu yardım programının tek bir ilkesi vardır. O da her şeye “evet” demek. Programın ilk başlarında evet kelimesi Carl’ın hayatını öngörülemez şekilde pozitif olarak değiştirmiştir. Zamanla belaya da evet anlamını taşıyacaktır.

12- Dan in Real Life / Şamar Oğlanı – IMDb: 6,8 ( 2007 )

Dan, üç kızı olan dul biridir. Bir gazetede köşe yazarı olarak çalışmaktadır ve sevilen biridir. Ailesinden insanların olduğu bir ortamda, Beth adında biriyle tanışmış ve aşık olmuştur. Ancak Beth’in kendi kardeşinin kız arkadaşı olduğunu öğrenir.

13- 50 First Dates / 50 İlk Öpücük – IMDb: 6,8 ( 2004 )

Hawaii’de sayısız kadınla herhangi duygusal bir bağ kurmaksızın dilediği gibi yaşayan Henry Roth’un hayatı Lucy Whitmore ile tanışınca değişecektir. Henry ile Lucy birbirlerinden hoşlanmışlar ve ciddi bir ilişkiye başlamak üzeredirler. Lucy, ertesi sabah uyandığında Henry’yi tanımaz ve onun kısa süreli hafıza problemi olduğunu anlar. Lucy’nin sorunu, her sabah kalktığında yaşadığı önceki günü hatırlayamamasıdır. Henry, Lucy’nin bu problemini kendine mani olmasına müsaade etmeyecektir. Lucy için her yeni günde Henry, onu kendine yeniden aşık etmek için mücadele etmeye devam edecektir.

14- L’arnacoeur / Gönül Avcısı – IMDb: 6,8 ( 2010 )

Alex’in işi sevgilinizle aranıza kara kedi olarak girmek, diğer bir deyişle ilişkiyi bozmak. Bunu da para karşılığı yapmaktadır. Kızını ya da oğlunu sevgilisinden ayırmak isteyen, yanlış insanla olmak konusunda ısrarcı olan çocukların ebeveynleri ona para karşılığı iş veriyor. O da mesleğini her türlü kılığa girerek gerçekleştirmektedir. Juliette, aradığı aşkı bulduğunu düşünen ve kısa zaman sonra evlenecek olan genç, güzel ve zengin bir kadındır. Ancak Juliette’in babası, kızının evlenmeyi düşündüğü adamı ona uygun görmemektedir. Tek çare olarak Alex’i tutar. Alex de bu işi büyük bir keyifle kabul eder, ancak başına ne geleceğinden, aşkın pençesine kendisinin düşeceğinden habersizdir.

15- Wild Target / Sevgili Hedefim – IMDb: 6,9 ( 2009 )

Victor Maynard, kalabalıktan uzakta bir hayat süren yaşı ilerlemiş bir katildir. Köşesine çekilmiş bir şekilde hayatını sürdürürken, gerçek hayatta annesini mutlu etmekten başka bir şey istemeyen biridir. Profesyonel anlamda işine değer veren Victor, kurbanlarından biri olan Rose ile tanışınca işi sekteye uğrar. Rose’un hayatını bağışladığı gibi, onu özel dedektif sanan bir genci de yanına çırak olarak alır. Yaşamının akışı bütünüyle değişir.

16- Cool Runnings / Üşütük Popolar – IMDb: 6,9 ( 1993 )

Gerçek bir hikayeden esinlenilerek uyarlanan film, Jamaica’nın ilk Olimpiyat Kızak Takımının ilham verici ve bir o kadar da eğlenceli öyküsünü anlatmaktadır. Filmi seyrederken, bir anda bu takımı desteklediğinizi fark edebilirsiniz.

17- Mrs. Doubtfire / Müthiş Dadı – IMDb: 6,9 ( 1993 )

Daniel’in Miranda ile olan evliliği çatırdamaktadır. Daniel’in iyi bir baba olduğunu bilse de Miranda onu sorumsuz olarak görmektedir. Daniel, her ne kadar boşanmak istemese de bunu kabul eder ve boşanırlar. Mahkeme, çocukların velayetini anneye verir ve Daniel çocuklarından ayrı kalma korkusu yaşamaya başlar. Ancak bu duruma bir çözüm bulmalıdır. Bulduğu çözüm ise, dadı kılığına girip çocuklarına bakıcılık yapmaktır.

18- Horrible Bosses / Patrondan Kurtulma Sanatı – IMDb: 6,9 ( 2011 )

Dale, Nick ve Kurt aynı işyerinde çalışan üç arkadaştırlar. Onların mutluluğunu engelleyen ve aşağılık olarak gördükleri patronlarından kurtulmak için, onu öldürmeye karar vermişlerdir. İlk başta kiralık katil tutmayı düşünseler de, patronlarını kendileri öldüreceklerdir. Ancak bir insanı öldürmek yani cinayet işlemek hiç de düşündükleri kadar kolay değildir.

19- Wedding Crashers / Davetsiz Çapkınlar – IMDb: 7,0 ( 2005 )

John ve Jeremy iki iyi arkadaştırlar ve çok keyif aldıkları bir çapkınlık metodu geliştirmişlerdir. Tanımadıkları insanların düğünlerine katılıp faal olarak hareket etmektedirler. Bu düğünlerde istedikleri kızları tavlayıp, onlarla çıkma konusunda oldukça özgüvenlidirler. Ne zaman ki, tavladıkları kızlardan birinin ailesiyle tanışırlar, o an planları tepetaklak olacaktır. Sosyetenin olduğu bir düğüne katılırlar ve burada kendilerine hedef olarak Claire ve Gloria’yı gözlerine kestirirler. Jeremy, kızı tavlar ve işini tamamlar. Ama John için durum çok da kolay olmayacaktır. Bazı olaylar yaşarlar, fakat iki arkadaş tanınan bir politikacının kızı olan Claire’in ailesinin evini ziyaret ederler. İşler o andan itibaren daha da ilginç bir hal alacaktır.

20- We’re the Millers / Bu Nasıl Aile – IMDb: 7,0 ( 2013 )

Başkalarının işine burnunu sokmayan yerel bir uyuşturucu satıcısı olan David Burke’ün işleri o ana kadar yolunda gitmiştir. Elindeki marihuana’yı bir gasp yüzünden kaybeder ve Brad’e borçlanır. Brad, borcunu ödemesi için Meksika sınırından yüklü bir uyuşturucuyu geçirmesini istemiştir. David, Meksika sınırını geçebilmek için oldukça sağlam bir plan yapmalıdır ve bu planı da kısa zamanda yapar. David, kılık değiştirip bir aile babası gibi görünecektir. Ailenin annesi striptizci Rose, bakir bir genç olan Kenny ile Casey de ailenin çocukları olacaktır. Bu kurmaca ailenin fertlerinin her biri değişik karakterdedir ve yolculuklarında onları çılgın maceralar beklemektedir.

21- Meet the Parents / Zor Baba – IMDb: 7,0 ( 2000 )

Greg Fokker, bir erkek hemşiredir ve uzun zamandır birlikte olduğu ve hayatının aşkı olduğunu düşündüğü Pam’e evlilik teklif etmek üzeredir. Ancak bir sorun vardır. Eskiden CIA ajanı olan babası Jack Byrnes’ın bu evliliği onaylaması oldukça zor görünmektedir. İki sevgili Pam’in ailesini ziyaret edip ortamı yumuşatmak isterler. Fakat bu sırada Pam’in kız kardeşi de evlilik aşamasındadır ve bu durum işlerin daha çok karışmasına yol açacaktır.

22- Ted / Ayı Teddy – IMDb: 7,0 ( 2012 )

John 8 yaşındadır. Bir Noel akşamı oyuncak ayısının canlanmasını ve konuşabilmesini diler. Ertesi sabah kalktığında oyuncak ayısı Ted’in konuşan canlı bir ayıcık olduğunu görür. John çok mutludur, ancak burada unuttuğu önemli bir ayrıntı vardır. O da, herkesin büyüyeceği gerçeğidir. John 30’lu yaşlarına gelir ve ayısı Ted ile bir ömür geçirmiştir. Ayı Ted de bu insan yaşamına uyun göstermiştir. Hatta John’dan daha Kazanova ve edepsiz olmuş, ancak çok da şirin bir ayı haline gelmiştir. Ancak bir sorunları vardır. Ted, John’u kimseyle paylaşmak istememektedir. Lori ile bir seneden uzun bir süredir birliktedir ve onunla bile paylaşmak istemez. John da hayatını sürdürebilmek adına şirin ayısı Ted’den ayrılması gerektiğini düşünmeye başlar.

23- American Pie / Amerikan Pastası – IMDb: 7,0 ( 1999 )

Özgüvenleri eksik olan dört lise öğrencisi arkadaş, tüm yaşamları boyunca hiçbir cinsel ilişki deneyimi yaşamamışlardır. Üzerlerinde baskı duymaktadırlar ve lise mezuniyet balosuna kadar bir kızla birlikte olma konusunda aralarında iddiaya girmişlerdir. Arkadaşlar için bir kızla birlikte olmak, onlara manevi bir yük de yükleyecektir ve oyun artık başlamıştır.

24- There’s Something About Mary / Ah Mary Vah Mary – IMDb: 7,1 ( 1998 )

Ted, çevresine kızgınlıkla bakan çekindgen biridir. Aradan 13 yıl geçtikten sonra, lisede aşık olduğu kızı bulmak için özel bir dedektiften yardım alır. Ancak tuttuğu dedektif de Mary’ye aşık olmuştur. Bir süre sonra Mary ile ilgilenen herkesin, onu elde etmeye ve ona aşık olduklarını anlarlar. Dedektif ise, Ted’i Mary’den uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Ted de her ne pahasına olursa olsun, lise aşkının kalbini kazanmak için her şeyi yapmayı göze almıştır.

25- Easy A / Adı Çıkmış – IMDb: 7,1 ( 2010 )

Olive, bir lise öğrencisidir ve kendi halinde bir kızdır. Hakkında herkeste merak uyandıran bir dedikodu çıkar. Bu dedikodularda Olive’in bekaretini kaybettiği söylenmektedir. Olive, bunun doğru olmadığını söylemektedir, fakat dedikodu insanlar nezdinde daha çok gerçeklik kazanmıştır bile. Olive, tüm hayatının mahvolduğunu düşünmektedir, ancak bu durum onu okulun en popüler kızı durumuna getirecektir.

26- The 40 Year Old Virgin / 40 Yıllık Bekar – IMDb: 7,1 ( 2005 )

Andy kırk yaşında biridir, ancak bu yaşına dek cinsel bir birliktelik yaşamamıştır. Buna karşın hayatının diğer yönlerini oldukça başarılı sürdürmektedir. Bir elektronik mağazasında çalışan Andy’nin çizgi roman koleksiyonu, zevkli bir şekilde döşenmiş evi ve iyi arkadaşları varır. Günün birinde arkadaşları, Andy’nin bu sorununa çözüm bulmak için aralarında anlaşırlar. Andy’ye gereken yardımı ve desteği verecek, özgüven kazanmasını sağlayacaklardır. Fakat Andy, uzun zaman bu yapılanlardan etkilenmez, ama bu durum 3 çocuk annesi Trsih ile tanışınca değişecektir. Andy’nin arkadaşları amaçlarına ulaştıklarını düşünseler de, Trish ile olan ilişkisine ‘seks yok’ kuralıyla başladıklarını öğrenirler.

27- 21 Jump Street – 22 Jump Street / Liseli Polisler 1 ve 2 – IMDb: 7,2 / 7,1 ( 2012 – 2014 )

Schmidt ve Jenko, polis okulundan yeni mezun iki kafadardır. İlk görevlerinde kılık değiştirip bir lisede stajyer polis olarak çalışacaklardır. Okuldaki görevleri, liselilerin içinde olduğu alkol ve uyuşturucu gibi konuları takip edip, rapor ederek suçları önlemektir. Ancak bu iki kafadar liseli olmanın cazibesine kapılırlar. Ayrıca ergenlikleri döneminde üzerlerinden atamadıkları problemlerin de sürdüğünü keşfederler.

28- Big / Büyük – IMDb: 7,3 ( 1988 )

Genç bir ergen olan Josh Baskin, bir karnaval sırasında büyümeyi dilemiştir. Ertesi gün bu dileğinin gerçekleştiğini görür. Billy adlı arkadaşının desteğiyle bir oyuncak şirketinde işe girer. Bu süreçte yaşadığı her deneyimden sonra, çocukluğunun sade zevklerini özlemeye başlayacaktır.

29- Dumb & Dumber / Salak ile Avanak – IMDb: 7,3 ( 1994 )

Harry ve Lloyd, pis ve dağınık bir evde birlikte yaşayan, sürekli işlerinden kovulan iki avanak kişiliktir. Rhode Island’da limuzin şoförlüğü yapan Lloyd, Mary Swanson adında zengin ve güzel bir kadını havaalanına bırakır. Ancak bu esnada ona aşık olmuştur. Mary, havaalanında bir çantasını unutmuştur ve bu çantayı alan Lloyd, Mary’nin gözüne girebilmek için çantayı ona ulaştırmak ister. Ancak uçağa yetişemez ve Harry’nin köpek işi yapmak için, köpek biçiminde dekore ettiği kamyonu ile Aspen’e Mary’i bulmak için yola çıkarlar. Ancak bu iki avanak arkadaşın bilmediği şey, çantanın parayla dolu olmasıdır. Mary, çantayı havaalanında bilerek bırakmıştır. Çünkü bu para, kaçırılmış olan kocasının hayatını kurtarmak amacıyla verdiği bir fidyedir.

30- Death at a Funeral / Cenazede Ölüm – IMDb: 7,4 ( 2007 )

Daniel ve Rupert kardeştirler. Film, bu iki kardeşin çevresinde gelişen absürt bir komedi türüdür. İki kardeş babalarını kaybetmişlerdir. Hiç umulmadık bir kayıp olan bu ölüm nedeniyle, bütün aile fertleri bir araya gelir. Aile üyelerinden biri tabuttaki cesedin canlı olduğunu söyler. Ardından, bildiği büyük bir sırrı açıklamakla aileyi tehdit eden bir adam beliriverir.

31- Tootsie – IMDb: 7,4 ( 1982 )

İşsiz bir oyuncu olan Michael Dorsey, New York’ta bir yandan oyunculuk dersleri vermekte, diğer yandan da film ve tiyatrolarda rol kapabilmek için oyuncu seçmelerine katılmaktadır. Ancak istediği rollerden hiçbirini alamamaktadır. Ona ya çok kısasınız, ya da başka birini düşündük diye cevaplar verirler. Yakın arkadaşı Sandy’ye yardımcı olmak amacıyla, TV’de yayınlanmakta olan bir pembe dizi için prova yaparlar. Ona destek vermek amacıyla Sandy ile birlikte seçmeler gider. Ancak seçmelerde rolü kendisine verirler. Tabi rolünde Michael Dorsey değil, Dorothy Michaels olacaktır. Bunu da arkadaşı Jeff ile birlikte yazdıkları tiyatro oyunu için gereken parayı toplamak amacu-ıyka kabul etmiştir. Artık Michael iki farklı hayat yaşamaya başlar. Dizide onunla birlikte rol alan Julie ile tanıştığında işler iyiden iyiye karışmıştır. Michael, dizi arkadaşı Julie’e aşık olmuştur bir kere…

32 – Crazy, Stupid, Love / Çılgın Aptal Aşk – IMDb: 7,4 ( 2011 )

İlk bakışta Cal Weaver mükemmel bir yaşam sürmektedir. Çok iyi bir işi, muhteşem bir eşi ve gençlik aşkı karısı, ayrıca sevimlimi sevimli çocukları vardır. Cal, karısı Emily’nin onu aldattığını öğrendiğinde ayrılmaktan başka bir çözüm yoktur. Artık 40 yaşında yalnız bir adamdır. Cal’in Jacon adında çapkın bir adamla barda tanışıp arkadaş olur. Jacob’ta şeytan tüyü vardır ve Cal’a bekar hayatın püf noktalarını öğretecektir. Bunun yanı sıra, Cal’in ergenlik dönemine giren çocuklarıyla da ilişkisini dengelemesi gerekmektedir. Ancak bir anda kendisini bir aşk üçgeninde bulur.

33- Home Alone / Evde Tek Başına – IMDb: 7,5 ( 1990 )

Tüm aile olarak Fransa’ya tatile giderlerken evde unutulan Kevin, evde tek başına kaldığını anlayınca, evi de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacaktır. Hırsızlar Harry ve Marv, Kevin’in evinin olduğu mahalledeki bütün evleri soyma düşüncesindedirler. Kevin’ın evi onlar için hiç de kolay bir lokma olmayacaktır ve bunu da çok acı deneyimlerle öğreneceklerdir.

34- Planes, Trains & Automobile / Uçaklar, Trenler ve Otomobiller – IMDb: 7,6 ( 1987 )

Neal Page, bir reklam ajansında yöneticidir ve iş için bulunduğu New York’tan Chicago’ya Şükran Gününe iki gün kala ailesinin yanına dönmek için yola koyulur. Aksilikler, ilk zandan itibaren baş göstermeye başlar, ve binmek için çevirdiği taksiye şişman biri aniden kapılır ve taksiye binemez. Başka bir taksiyle havaalanına giden Neal, havaalanında yine aynı şişman adamla karşılaşır. Her ikisi de kalkış saati ertelenmiş uçağa binmek için beklemektedir.

35- No se aceptan devoluciones / Çocuk Büyütme Rehberi – IMDb: 7,6 ( 2013 )

Günün birinde evinin kapısında sahipsiz terk edilmiş bir bebek bulan Valentin, bebeğin annesini bulmak üzere Meksika’dan Los Angeles’e doğru yola çıkar. Hem kendisine hem de bebek Maggie’ye yeni bir yuva bulur. İdeal bir baba olmasa da Maggie’yi 6 yaşına kadar büyütmüştür. Aynı zamanda Valentin, geçimini sağlamak amacıyla Hollywood’da dublör olarak çalışmaktadır. Maggie ve Valentin, kendilerine kurdukları dünyada yaşayıp giderlerken, bir gün ansızın annesi ortaya çıkar.

36- Kiss Kiss Bang Bang – IMDb: 7,6 ( 2005 )

İşi hırsızlık olan Harry, hiç hesapta yokken gelişen bazı olaylar neticesinde, birdenbire kendisini oyunculuk elemelerinde bulacaktır. Seçmeler dedektiflik rolü içindir. Bu konuda başarılı olmayı aklına koyar ve oyunculuk öğrenmeye başlar. Oyunculuk derslerinde okul arkadaşı Harmony ile karşılaşır. Uzun bir zaman önce olsa da, onu yeniden etkileme konusunda kararlıdır. Kahramanca kendisini öne sürer. Fakat durum göründüğü gibi değildir ve rol her an gerçek olma potansiyeli taşımaktadır.

37- Tucker and Dale vs. Evil / Tucker ve Dale İblise Karşı – IMDb: 7,6 ( 2010 )

Korku unsurlarıyla birlikte komediyi iç içe harmanlamak oldukça zahmetli bir uğraş. Film, bu türdeki önemli yapımlardan biridir. Filmde, Tucker ve Dale’in başlarına gelen hem ürpertici hem de komik olaylar ele alınmaktadır. Üniversiteye hazırlanan bir grup öğrenci, Tucker ve Dale’in başlarına bela olacaklar ve kötülüğe karşı verdikleri mücadeleleri başlayacaktır.

38- As Good as It Gets / Benden Bu Kadar – IMDb: 7,7 ( 1997 )

Obsesif Kompülsif ve oldukça başarılı bir yazar olan Melvin Udall, oldukça zor bir kişiliğe sahip biridir. Korkuları yüzünden evinin sokak kapısını dört defa kilitlemekte, siyahlara ve Yahudilere nefret beslemekte, ayrımcı özelliklerini kimseden gizlememektedir. Melvin’in eşcinsel komşusu olan Simon, bir gün saldırıya uğrar ve hastaneye kaldırılır. Simon’a yardım etmek zorunda kalan Melvin’in yaşantısı artık bir daha eskisi gibi olamayacaktır.

39- Airplane / Uçak – IMDb: 7,8 ( 1980 )

Eski bir dövüşçü olan Robert Hays, uçağın uçuş ekibinin yedikleri yemek yüzünden zehirlenmesinden dolayı, uçağı uçurmak zorunda kalmıştır. Kız arkadaşı da yardımcı pilot olarak ona yardım edecektir. Film uçak felaketleri, TV reklamları, dini konular, aşk ve romantizm gibi konularla dalga geçerken, her sahnesi ayrı bir komedi.

40- Kung Fu / Kung Fu Sokağı – IMDb: 7,8 ( 2004 )

1930’lu yıllarda Çin’de Balta Çetesi, bütün zengin mahalleleri kendi kontrolleri altına almıştır. Fakir mahallelere ise bulaşmazlar. Sing, Balta Çetesine girmek isteyen ancak bunu başaramamış biridir. Bir arkadaşıyla birlikte fakir mahallelerden birine girerek, Balta Çetesindenmiş gibi haraç kesmek isterler. Fakat baltayı taşa vurduklarının resmidir. Çünkü Balta Çetesi de kısa zaman sonra aynı mahalleye gelecektir.

41- The Hangover / Felekten Bir Gece –  IMDb: 7,8 ( 2009 )

Las Vegas’a arkadaşlarının düğününden iki gün evvel bekarlığa veda partisi için giden dört arkadaş, partide sarhoş olduktan sonraki sabah odalarında bir kaplan, tavuklar ve bir dolabın içinde ağlayan bir bebekle uyanırlar. Tabi bu arada damat da ortalıklarda yoktur. Hala sarhoşluğun etkisindeki arkadaşlar, önceki geceyle ilgili hiçbir şey hatırlamamaktadırlar. Damat dışındaki bu üç arkadaş, hatırladıkları ya da ipuçları sayesinde neler yaptıklarını öğrenmek, en önemlisi kayıp damadı bulmak zorundadırlar. Çünkü onu Los Angeles’te yapılacak düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

42- Ferris Bueller’s Day Off / Ferris Bueller’la Bir Gün – IMDb: 7,9 ( 1986 )

Bir bahar günü lise son sınıfta okuyan Ferris, okulu asıp kız arkadaşını ve en yakın erkek arkadaşını da alarak Chicago’ya doğru yola çıkarlar. Yaşları 17 olan bu gençler altlarında kırmızı renkte bir Ferrari ile özgür bir günde şehri gezmek oldukça eğlenceli olabilir.

43- Groundhog Day / Bugün Aslında Dündü – IMDb: 8,0 ( 1993 )

Bir hava durumu spikeri olan Phil Connors, ekranlarda olmadığı zamanlarda oldukça kendini beğenmiş kibirli bir kişiliğe sahiptir. Bir gün Connors, Pensilvanya’nın kırsal bir kasabasına Groundhog Day etkinliklerini takip etmesi için gönderilir. Bu kasabadaki hayattan ve mütevazi insan figürlerinden nefret etse de, görevi gereği bir günlüğüne buna katlanacaktır. Kasabada birden bire kar fırtınası yaşanır ve tüm yollar ulaşıma kapanır. Phil Connors ise talihine isyan eder. Ertesi günün sabahında yataktan kalktığında onu çok daha büyük bir sürpriz beklemektedir. Connors, tuhaf bir şekilde zaman döngüsüne girmiştir ve nefret ettiği o günü yeni baştan ve sürekli olarak yaşayacaktır.

44- Some Like It Hot / Bazıları Sıcak Sever – IMDb: 8,2 ( 1959 )

Joe ve Jerry, kariyerlerinde çok zorluklar çeken iki Chicago’lu caz müzisyenidir. 1929 yılında bir katliama şahit olmuşlardır ve onları gören gangsterlerden kaçmaya başlarlar. Kasabayı terk eden ikili, Miami’de kadınların oluşturduğu bir müzük grubuna katılarak gizlenmek isterler. Kadın elbiseleri giyip Daphne ve Josephine adını alırlar. Ancak bu iki arkadaşın önünde atılmak zorunda kalacakları tuhaf bir macera bulunmaktadır.

45- City Lights / Şehir Işıkları – IMDb: 8,5 ( 1931 )

Fakir bir genç, kör bir çiçekçi kıza aşık olur. Aslında o sokaklarda hayatını sürdüren iyi niyetli bir serseridir ve kıza kendisini zengin biri olarak tanıtmıştır. Bunu yaparken de milyoner birinin hayatını kurtardığı için onun kendisine yardımcı olabileceğini düşünmüştür. Bu milyoneri ziyaret edip, kızın gözlerini açtırmak için ödünç olarak ameliyat parası alabileceğini varsayar. Ancak işler hiç de onun düşündüğü gibi gelişmez, çünkü zenginler iki yüzlü bir hayat sürmektedirler.