Sahtekarların gıda üzerinde yaptığı 10 İnanılmaz Hile

Fare, Tilki ve Kedi Etini, Kuzu Eti Diye Sattılar

Çin’de bir et dükkanı, kuzu eti diye fare, tilki ve kedi eti sattılar. 65 kişiden oluşan bu çete binlerce kişiye bu etleri yedirdiler ve polise ihbar edilmeleri sonucu yakalandılar. İş yerinin deposunda yüzlerce kilo bu etlerden ele geçirildi.

Kurutulmuş Çamur Diye Karabiber Satıyorlar

Yine Çin’de bir grup çete karabiber diye insanlara kurutulmuş çamur sattı. Yakalanan bu çete daha sonra suçunu itiraf etmiştir.

40-50 Yıllık Etleri Sattılar

Çin’de bir et dükkanına yapılan baskında 1970’li yıllardan kalma 500 kilo çürük et ele geçirildi. Bu çetenin uzun süre insanlara çürük etleri sattığını öğrenildi. Daha sonra çetenin üyeleri tutuklandı.

Alçıdan Sahte Yumurta Yaptılar

Yine Çin’de görülen bir olay. Alçı ile yaptıkları sahte yumurtaları süpermarketlere satan bir çete bulundu. Bu yumurtaları alan insanlar evde işin gerçeğini anlayınca sahtecilik ortaya çıktı.

Parlayan Domuz Eti

Çin’de bir adam aldığı domuz etini eve götürdü. Ardından karanlıkta etin mavi olarak parladığını gören adam şikayette bulundu. Etin içerisinde fosfor olduğu anlaşıldı. Bu kadar fosforun ete nasıl bulaştığı hakkında bir bilgi bulunamadı.

Meyve Suyunda Sıfır Meyve

Bu haber ise ABD’den. 1990’lı yıllarda Amerika’da ünlü bir meyve suyu üreticisi firmanın ürünlerinde meyve oranının %0 olduğu belirlendi. Oysa marka, meyve sularının tamamen meyveden üretildiğini söylemişti. Yapılan incelemeler sonucu meyve suyunun şeker ve meyve aromasından başka bir şey olmadığı anlaşıldı. Günümüzde ise meyve suyu alırken %100 ve şeker ilavesiz olmasına dikkat edin, aksi taktirde %35 nektar ve geri kalanı diğer maddeler olarak meyveli içecek satıyorlar.

Musluk Suyunu Hazır Su Diye Sattılar

ABD’de bir süpermarket zincirinin sattığı şişe suların, musluk suyundan ibaret olduğu anlaşıldı. Yapılan incelemeler sonucu suyun arıtma filtresinden bile geçmediği anlaşıldı.

Kurşunlu Toz Biber

Macaristan’da en çok tüketilen baharat kırmızı biberdir. Bazı üreticiler bu durumu fırsat bilerek kırmızı biberin içerisine zehirli bir kimyasal olan kurşun karıştırıp sattılar. Kurşun karıştırmalarında ki amacın renk ve tadı değiştirmek olduğu belirlendi. Bu biberlerin tonlarcası piyasada satılmıştır.

Yarısı Tavuk, Yarısı Soya

ABD’de fast food ürünleri satan bir dükkanın tavukları incelendiğinde, bu tavukların içerisinde %50 oranında tavuk olduğu gözlemlendi. Geri kalan %50’lik kısmı soya DNA’sına sahipti.

Öğütülmüş Tavuk Kemiğini Kıymanın İçine Katıyorlar

Gelelim ülkemize. Türkiye’de yapılan bir çalışmada, bazı hazır kıymalar ve işlenmiş etlerin içerisinden çıkan şey çok ilginçti: Öğütülmüş tavuk eti! Bazı et satıcılarının kıyma ve sosis gibi ürünlere tavuk kemiğinin öğütülmüş halini karıştırıp satmaktadır.

hacklink hacklink al hacklink hacklink al viagra krem sunucu guvenligii seo sunucu bypass ilginc bilgilere free hosting